ورزشکاران برای تحقق شعار سال از لوازم ورزشی ایرانی استفاده کنند

یزد- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران گفت: خرید و مصرف لوازم ورزشی داخلی از سوی مردم و ورزشکاران رشته های مختلف به تولید، اشتغال و تحقق شعار انتخابی سال ۱۴۰۰ در عرصه اقتصادی کمک می‌کند.

ابوالفضل خوشنویس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری افزود: لوازم زیادی با کیفیت بالا در رشته‌های مختلف ورزشی در کشور تولید می‌شود که تهیه آنها برای استفاده هیات‌ها و باشگاه‌ها در اولویت برنامه های مسوولان و نهادهای مختلف و حتی خیران قرار گیرد.

وی به اهمیت بالا بردن کیفیت کالاهای داخلی از سوی تولیدکنندگان برای ایجاد رغیت در خرید بیشتر و بهتر ادامه داد: برای کمک به اقتصاد ملی باید بیش از گذشته از تمامی ظرفیت‌های داخلی کشور و بهره‌برداری از توان جوانان و صاحبان صنایع برای خودکفایی و تحقق شعار سال استفاده کرد.

رییس هیات هندبال استان یزد در ادامه به جنگ اقتصادی دشمنان با تداوم تحریم‌های ظالمانه علیه ملت و کشور اشاره کرد و یادآور شد: برای شکست توطئه‌های استکبارجهانی در عرصه اقتصادی یکی از بهترین راه‌ها همانطوریکه مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند، توجه به تولید داخلی و اشتغال افراد جویای کار خصوصا جوانان است .

خوشنویس از آمادگی کامل ورزشکاران و فعالان رشته هندبال  برای عمل به تکلیف و همکاری در شعار امسال  خبر داد و تصریح کرد: جامعه هندبال برای تحقق این نامگذاری که بر حسب نیاز کشور و حکیمانه از سوی مقام معظم رهبری تعیین شد، همکاری دارد.      

وی بیان کرد: برای موفقیت در این عرصه اصول و راهکارهایی که رهبری فرزانه انقلاب‌ مشخص فرمودند از هم اکنون همه به اجرای آن در یک برنامه مدون اقدام کنند و با همکاری مخلصانه وظایف خود را انجام دهند که این کار از جمله رسالت های ملی و مذهیی ماست و افراد در هر موقعیتی هستند در قبال آن احساس مسوولیت کنند.    

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی ، ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع موانع کاملاً محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مسئله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است. 

در یزد سه هزار واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که حدود ۹۷ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند و این استان ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد که از این تعداد ۲ هزار نفر در رشته هندبال فعالیت دارند.

این استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند که از این تعداد حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =