۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۷
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84280664
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۳ تن مرغ کشتار روز در روانسر توزیع شد

کرمانشاه ـ ایرنا ـ مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان روانسر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به منظور تنظیم بازار حدود ۳۳ تن مرغ کشتار روز در این شهرستان توزیع شده است.

"جبار عثمانی" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در حال حاضر روزانه سه تا سه و نیم تن گوشت گرم کشتار روز بین فروشگاه‌های این شهرستان توزیع می شود.

وی ادامه داد: این میزان مرغ کشتار روز توسط ۱۰ فروشگاه به مصرف کنندگان عرضه می شود.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان روانسر اظهار داشت: تا زمان تامین بازار مصرف ، توزیع مرغ کشتار روز طبق همین روال در حال انجام است و ادامه خواهد داشت.

عثمانی اضافه کرد: در شهرستان روانسر یک واحد کشتارگاه مرغ فعال است که مرغ مورد نیاز شهرستان های اورامانات و بخشی از کرمانشاه را تامین می کند.

وی گفت: کارشناسان و ناظران سازمان جهاد کشاورزی و صمت در کشتارگاه مستقر هستند و بر روند بارگیری و ارسال به شهرستان ها نظارت دارند.

مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان روانسر افزود: تمام خودروهای حمل مرغ کشتار روز توسط این ناظران صورت جلسه و پلمب خواهند شد و فک پلمب خودروها نیز توسط اداره صمت شهرستان‌های مقصد انجام می شود.

۲۵ درصد مرغ استان کرمانشاه در روانسر تولید می شود و ۱۲۰ واحد مرغداری فعال با ظرفیت سالیانه ۲ میلیون قطعه در این شهرستان وجود دارد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =