۱۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱:۳۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84280612
۰ نفر

برچسب‌ها

ادامه پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب

تهران – ایرنا- منابع میدانی چهارشنبه شب از پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در غرب استان مارب خبر دادند.

به گزارش ایرنا از المیادین، یک مسؤول میدانی در این باره اعلام کرد، در ادامه پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، چندین مرکز در منطقه "الدشوش" در شهرستان "صرواح" در غرب استان مأرب به کنترل این نیروها در آمده است.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پیشتر نیز منطقه «العطیف» واقع در همین منطقه از مأرب را به کنترل خود درآوردند.

«سلطان السامعی» عضو شورای سیاسی یمن افزود: تصمیم به آزادسازی مأرب از صنعاء گرفته شد و پس از آزادسازی این منطقه، به سمت استان‌های دیگری که در اشغال متجاوزان است پیشروی خواهیم کرد.

وی گفت: در این جنگ ائتلاف سعودی تنها ننگ را برای خود به ارمغان آورده و اعتبار سعودی و متحدانش درهم شکسته شد.

عضو شورای سیاسی یمن با بیان اینکه آمریکا، عربستان سعودی را در تجاوز به یمن درگیر کرد گفت: نیروهای مسلح، صدها هدف حساس در عمق خاک سعودی را شناسایی کردند که در صورت تداوم تجاوز و محاصره کشور مورد هدف قرار خواهند گرفت.

السامعی افزود: نیروهای سعودی درآستانه پیشروی نیروهای مسلح یمن از استان مأرب به استان‌های دورتر عقب نشینی کرده و مزدوران سعودی نیز پایگاه مردمی در استان‌های تحت اشغال ندارند.

وی تأکید کرد، ائتلاف سعودی مجبور به متوقف کردن جنگ خواهد شد و چاره دیگری ندارد. آن ها به این باور رسیده‌اند که شکست یمنی‌ها غیر ممکن است.

درگیری‌ها در استان مأرب یمن از ۲ ماه پیش میان نیروهای دولت نجات ملی یمن و نیروهای دولت مستعفی این کشور که مورد حمایت ائتلاف سعودی هستند، آغاز شده است.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =