۲۳۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی خراسان جنوبی افزوده شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: در هشت سال خدمت دولت تدبیر و امید ۲۳۰ هزار متر مربع با سرمایه‌گذاری یکصد میلیارد تومان به فضاهای ورزشی استان افزوده شده که ارزش روز این سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان است.

حسن عزیزی چهارشنبه شب در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی که با حضور وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان جنوبی در شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد، افزود: سرانه فضای ورزشی استان از ۲۰ سانتیمتر مربع در قبل از دولت تدبیر و امید به ۴۸ سانتیمتر مربع در زمان حاضر افزایش یافته است و قریب ۱.۵ برابر افزایش سرانه داشته‌ایم.

وی بیان کرد: سال ۹۹ به رغم همه تحریم‌های ظالمانه، مشکلات درآمدی دولت و شیوع کرونا ۳۰ پروژه ورزشی شامل هفت سالن چند منظوره ورزشی، یک استخر سرپوشیده ورزشی و ۲۲ زمین چمن مصنوعی در خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بیش از ۵۱ هزار متر مربع در سال گذشته به فضای ورزشی استان با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان افزوده شد.

وی عنوان کرد: در طلیعه بهار ۱۴۰۰ و در سفر وزیر ورزش و جوانان، ۵۵ پروژه عمرانی ورزشی با اعتبار ۵۴ میلیارد و ‌۷۰۰ میلیون در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۱ پروژه هم با اعتبار بیش از ۳۵ میلیارد تومان در این سفر کلنگ‌زنی می‌شود.

عزیزی با اشاره به تجهیز خانه‌های ورزشی روستایی گفت: با همت دولت تدبیر و امید ۳۶۸ خانه ورزشی روستایی در استان تجهیز شد و تجهیز ۲۵ خانه ورزش روستایی هم در همین مقطع انجام خواهد شد.

وی افزود: هفته دولت امسال ۱۳ پروژه چمن مصنوعی از محل اعتبارات نفت و با مشارکت بنیادهای انقلابی در شهرستان‌های درمیان، نهبندان و سربیشه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: زیرکوه شهرستانی با استعداد و جوان است که اگر کمی در زمینه ارتقای زیرساخت‌های ورزشی توجه شود، نقش موثری در مهاجرت معکوس و درخشش استعدادهای ورزشی دارد.

عزیزی با بیان اینکه پنج سالن ورزشی سرپوشیده، پنج سالن چمن مصنوعی و یک گود باستانی در شهرستان زیرکوه داریم اضافه کرد: برخی از سالن‌هایی که در گذشته احداث شده، سالن‌های استانداردی نیست.

وی گفت: در راستای مصوبات سفر استاندار پیشین خراسان جنوبی عملیات اجرایی سالن ورزشی هزار و ۲۰۰ نفری شهر حاجی‌آباد زیرکوه با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان آغاز شد که در زمینه تکمیل این سالن ورزشی نیازمند حمایت وزارتخانه هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان کرد: در منطقه مرزی زیرکوه روستای بارنجگان را داریم و مردم روستا دستور مقام معظم رهبری در زمینه احداث زیرساخت ورزشی را دارند که درخواست داریم در تعریف پروژه‌های جدید ملی این موضوع دیده شود.

وزیر ورزش و جوانان عصر امروز - چهارشنبه - برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان زیرکوه شد تا در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کند که در این شهرستان مرزی در حال برگزاری است.

وزیر ورزش و جوانان فردا (پنجشنبه) با سفر به شهرستان‌های قاینات، سرایان، فردوس، بشرویه و طبس، طرح‌های ورزشی را افتتاح می‌کند و بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی است.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی می‌کنند.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان در چهار شهرستان سربیشه، نهبندان، درمیان و زیرکوه مرز مشترک دارد و این استان دارای چهار بازارچه مرزی است که در حال حاضر فعال‌ترین آنها مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha