پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن مشکلات مردم و کشور را کم می‌کند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: پشتیبانی و رفع موانع تولید موجب شکوفایی اقتصادی جامعه شده و مشکلات مردم و کشور را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی سه شنبه شب در دیدار استاندار و معاونان او با وی در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و اعیاد مبارک شعبانیه و میلاد پرخیر و برکت منجی عالم بشریت، بیان کرد: امیدواریم این تقارن خجسته همراه با برکات فراوان و توفیق روز افزون برای ملت شریف ایران و هم استانی‌های عزیز و ولایی قزوین، موفقیت برای مسوولان به ویژه مسوولان اجرایی که در خط مقدم پاسخ به نیازهای مردم هستند، باشد.

امام جمعه قزوین گفت: همه باید برای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی نام گرفته است همت جهادی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان کرد: حفظ نظام، هیبت و اقتدار آن ، خوش بینی مردم به نظام، اعتماد مردم به نظام و مسوولان از مهمترین واجبات است و سلب اعتماد آسیب رساندن به مردم است و وظیفه بزرگ ما که حفظ کرامت مردم است و باید بدانیم گر اعتماد مردم از بین برود در واقع کرامت آنها نیز آسیب می‌بیند. 

امام جمعه قزوین اظهار کرد: حفظ نظام و حفظ کرامت مردم از مهمترین واجبات است و باید بکوشیم این جایگاه حفظ شود. این جایگاه و مسئولیتی که امروز در اختیار ماست قبلا در اختیار بسیاری دیگر بوده است. اگر اعتقادات دینی ما منشاء چگونگی رفتارهایمان باشد، قطعا با حساسیت بیشتری مسئولیتمان را به سرانجام می رسانیم.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیات کتاب قرآن و سخنان حضرت موسی مبنی بر این که من به آفریدگار خودم و شما پناه میبرم از هر متکبری که به روز قیامت عقیده ندارد، تصریح کرد: اگر کسی اعتقاد به قیامت و روز جزا نداشته باشد هیچ بنایی با او پا نمی‌گیرد و هیچ کرامتی را پاس نمی‌دارد چرا که به دنبال تامین منافع خود است بنابراین نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اعتقاد به وحی، اعتقاد به آیات قرآن و سیره و سنت پیامبر (ص)، امامت و ولایت بنا شده است بنابراین هر مسوولی که در این نظام صادقانه خدمت کند مورد اعتماد نظام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا این اعتقادات و اعتماد پررنگ دیده شود چرا که برخی رفتارهایی که نشان از اعتقادات الهی ندارد موجب سلب اعتماد مردم می‌شود و در این صورت مردم، مسئولان را رقیب خود دانسته و قطعا این رویکرد در انتخابات نیز تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

وی افزود: هر زمان که مردم به مسوولان اعتماد کردند، انتخابات بسیار پرشور بود و با اعتقاد قلبی پای صندوق‌های رأی ایستادند اما بی‌اعتمادی به مسوولان موجب لطمه شده و این لطمه موجب ایجاد پدیده بد اختلافات سطحی نگرانه و کودکانه جناحی می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه ارزش های نظام را به مسائل خاص جناحی گره بزنیم، عقب ماندگی افرادی است که به قیامت، امور دینی، کرامت انسانی و منافع ملی اعتقادی نداشته و حتی جایگاه خدمتی خود به مردم را درک نمی‌کنند و کودکانه و جاهلانه به منازعات بی‌فایده توأم با خسارت و ضرر برای جامعه می‌پردازند.

امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به راه حل پیشگیری از این جریانات تصریح کرد: راه حل پیشگیری از این جریانات این است که مسوولان به عهد و پیمان خود با خدا، رسالت دینی و اجتماعی و مسئولیت‌هایی که به عهده آنها نهاده شده پایبند باشند و خود را در محضر خدا و شهدای گرانقدر و سلیمانی‌ها پاسخگو بدانیم و تلاش کنیم فضایی ایجاد شود که انتخاباتی پرشور ایجاد شود چرا که امروز شرایط کشور از هر دوره‌ای سخت‌تر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =