زالی: شاهد افزایش نسبی مراجعان سرپایی کرونا هستیم

تهران- ایرنا- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در بخش‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران در طول تعطیلات نوروزی گفت:‌ در طول یک هفته اخیر شاهد افزایش نسبی مراجعان سرپایی مربوط به بیماری کرونا بوده‌ایم.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی، علیرضا زالی امروز در جلسه‌ای که با حضور معاونان و مسئولان درمان و امور بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار شد، افزود: میزان PCR مثبت و رپید تست مثبت در مراکز سرپایی تا حدودی رو به افزایش است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان احتمال سناریوهای مختلف کرونا در تهران، بر لزوم افزایش هماهنگی بین بخش‌های مختلف بهداشتی و درمانی تاکید کرد.

وی همچنین از چرخش ویروس کرونا در سطح شهر تهران در طول یک هفته اخیر خبر داد.

در ادامه این جلسه موضوعاتی همچون تشدید اجرای طرح شهید سلیمانی، تسریع در برنامه واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه ها، افزایش حمایت های مادی و معنوی از کادر بهداشت و درمان برای مقابله با بیماری کرونا مطرح شد، همچنین برنامه ریزی برای جلوگیری از ایجاد ازدحام در تفرجگاه ها و بوستان ها در روز سیزدهم فروردین از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه برای جلوگیری از شدت یافتن بیماری کرونا در هفته‌های آتی بود.

در ادامه این جلسه به موضوعاتی همچون در پیش بودن انتخابات پیش رو و لزوم آمادگی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، لزوم برنامه ریزی بلندمدت برای واکسیناسیون عمومی و ضرورت افزایش آموزش‌های عمومی برای عدم سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی با شروع واکسیناسیون نیز اشاره شد.

در این جلسه که با حضور بابک عشرتی معاون بهداشتی دانشگاه ایران، علیرضا دلاوری معاون بهداشتی دانشگاه تهران، ایاد بهادری منفرد معاون امور بهداشتی دانشگاه شهید بهشتی، فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه تهران، هادی میرهاشمی معاون درمان دانشگاه شهید بهشتی و سایر مسئولان بهداشتی و درمانی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار شد، درباره جنبه های مختلف اپیدمی و راهکارهای مقابله با این همه گیری با زالی گفت وگو و تبادل نظر شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha