هفت شهرستان استان اردبیل در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار گرفت

اردبیل - ایرنا - دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل اعلام کرد که با افزوده شدن سه شهرستان سرعین، بیله‎سوار و نیر، هفت شهرستان این استان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تغییر وضعیت شیوع کرونا در سه شهرستان گردشگرپذیر سرعین، بیله‌سوار و نیر، پس از چند روز اوج‌گیری شیوع این بیماری در استان و سرازیر شدن مسافران و گردشگران نوروزی پیش از این توسط مسئولان بهداشت و درمان استان پیش‌بینی شده بود.

بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، بیله‌سوار و نیر در وضعیت زرد و شهرستان‌های نمین، گرمی، انگوت، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

برغم تغییر این وضعیت، شیوع کرونا در استان اردبیل در وضعیت پایدار قرار دارد به طوری که در شبانه‌روز گذشته آمار فوت مبتلایان به کووید.۱۹ در این استان برای یازدهمین بار طی ۲ ماه اخیر صفر شده و آمار مبتلایان جدید با روند صعودی جزیی به ۳۷ نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، در ۲۴ ساعت گذشته رسیده شمار بستری همزمان مبتلایان نیز به ۱۸۷ نفر افزایش یافته است.

بر اساس آمار و شواهد موجود، مسئولان بهداشت و درمان استان اردبیل شرایط به نسبت پایدار این استان در زمینه شیوع کرونا را شکننده اعلام کرده و هشدار داده‌اند که با حضور پرشمار گردشگران و کاهش سطح رعایت مقررات بهداشتی، روند شیوع کرونا در این استان طی روزهای آینده افزایشی و صعودی خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز چهارشنبه اعلام کرد: وضعیت این استان در زمینه شیوع کرونا شکننده بوده و شیوع موج چهارم کرونا با توجه به سفرهای گسترده نوروزی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم محتمل است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده شمار جان‌باختگان کرونا در استان اردبیل را از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک هزار و ۴۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: با بستری بودن ۴۷ نفر از مبتلایان در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان، وضعیت استان در زمینه شیوع کرونا شکننده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، تاکنون ۲۱ نفر مبتلا به کرونای انگلیسی نیز در استان اردبیل شناسایی شده است.

چهار ماه پیش تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی سه ماه گذشته ۱۱ بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =