۱۲ فروردین روز "جمهوریت" نظام اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، ۱۲ فروردین را روز پاسداشت جمهوریت در نظام اسلامی دانست و گفت: مهمترین پیام همه پرسی سال۵۸که موجب تثبیت نظام جمهوری اسلامی شد اهمیت خواست و اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور است و با گذشت۴۲سال همچنان نظام اسلامی تکیه بر آرای مردم دارد.

"حسین خوش اقبال" روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت روز"جمهوری اسلامی"، افزود: مبتنی بودن حاکمیت بر اراده و خواست مردم یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است و جمهوریت در کنار اسلامیت ۲ رکن اصیل و ارزشمند در اداره امور کشور هستند.

وی با اشاره به تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر اهمیت خواست و عقیده مردم در تعیین سرنوشت کشور، اظهار داشت: برپایه اندیشه های بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی بود که همه پرسی با شکوه سال ۱۳۵۸ برگزار شد و رای قاطع ۹۸ درصدی مردم موجب تثبیت نظام اسلامی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه اهمیت نقش رای و اراده مردم در بیانات رهبر معظم انقلاب را در بیانات نوروزی ایشان مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان در جمع مردم تبریز، انتخابات و مشارکت مردم را یک امکان و ذخیره مهم دانستند و همواره بر نقش و حضور پر شور مردم تاکید داشته اند.

خوش اقبال با بیان اینکه " رای مردم تعیین کننده بالاترین سطوح در نظام اسلامی است" تصریح کرد: نباید گذاشت که از عیار و ارزش رای مردم و انتخابات با یاس پراکنی و امواج مخرب کاسته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه انتخابات را تضمین کننده جمهوریت نظام دانست و گفت: هر اندازه که مشارکت مردم در انتخابات پرشور باشد، نظام اسلامی و منتخب ملت پشتوانه ای اقتدارآفرین برای پیشبرد امور خواهند داشت.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات خرداد ماه یادآور شد: هر چه زمینه های حضور و مشارکت مردم در این انتخابات فراهم شود بنیان جمهوریت نظام و جایگاهی که در سال ۱۳۵۸ توسط رای مردم بنا نهاده شد، مستحکم تر می شود.

خوش اقبال، احترام به خواست مردم را تاکید مداوم امام راحل و رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: تجربه نشان داده هر چه فضا برای حضور و مشارکت مردم فراهم تر باشد اقتدار و امنیت کشور بیشتر می شود از این رو نباید منافع ملی را فدای خواسته های جناحی و گروهی کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه انتخابات را راهگشای پرفایده برای تجدید قوا، تقویت برنامه ها و احیای امید مردم دانست و افزود: قدرت رای مردم می تواند معضلات اساسی و پیچیده را گره گشایی کند از این رو همه دلسوزان و علاقمندان به جمهوریت و اسلامیت نظام باید برای پر شور شدن انتخابات پیش رو تلاش کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =