۱۳ فروردین حضور شهروندان در بوستان‌های کاشان ممنوع است

کاشان - ایرنا - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان گفت: تمامی پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های این شهرستان در روز طبیعت (۱۳ فروردین) تعطیل است.

محمدرضا قنبری عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در راستای جلوگیری از روند افزایشی شیوع این بیماری فراگیر افزود: این مصوبه به تمامی پارک‌ها، فضاهای سبز و تفرج‌گاه‌های شهرستان کاشان ابلاغ قانونی شده است.

وی با اشاره به اینکه از فردا شب (پنجشنبه) تمامی سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها بسته و حتی آبرسانی به آن نیز در راستای جلوگیری از حضور تجمع شهروندان در عمل به مصوبات ستاد کرونا و جلوگیری از شیوع این همه‌گیری مرگ‌آور قطع می‌شود، ادامه داد: ۱۳ فروردین ورودی تمام پارک‌ها با ابزار منع ورود بسته است و در هماهنگی صورت‌گرفته با نیروی انتظامی از پارک خودروهای شهروندان در این فضاها جلوگیری و در صورت توقف جریمه خواهند شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان، مشارکت عمومی در کنار تمهیدات بازدارنده را برای مقابله با کرونا و پیشگیری از موج بعدی شیوع آن را حایز اهمیت دانست و خودداری شهروندان از هرگونه حضور و اجتماع در مراکز تفریحی و تفرج‌گاه‌ها را خواستار شد.

وی تاکید کرد: شهروندان حق هیچ‌گونه نشستن و حضور در پارک‌ها ندارند، چرا که تمامی این سخت‌گیری‌ها فقط به خاطر سلامت خودشان و نجات جان تمامی افراد درگیر این اپیدمی کشنده است.

تعطیلی اثرهای تاریخی زیر نظر شهرداری

قنبری همچنین با بیان اینکه اثرهای تاریخی زیر نظر شهرداری در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تعطیل است، گفت: حمام تاریخی سلطان امیر احمد، خانه تاریخی طباطبایی‌ها و عباسی‌ها در این ۲ روز تعطیل است و پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان نیست.

وی با تاکید بر تلاش و زحمات مداوم و مضاعف معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان از زمان شیوع ویروس کرونا در روزهای کاری حتی با لغو مرخصی آنان، افزود: همه باید تلاش کنند تا با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا از خطرها و عواقب جبران‌ناپذیر بیماری کووید ۱۹ پیشگیری شود و تمامی مردم به روزهای عادی زندگی و شادی و نشاط دوباره برگردند.

مریم امیدی مدیر روابط ‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان امروز با بیان اینکه شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۸۶ مورد جدید به ۱۵ هزار و ۷۰۲ نفر رسید، گفت: اکنون در مجموع ۱۳۲بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند.

مهدی دلاوری معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز روز گذشته با بیان اینکه شمار کرونای انگلیسی در این منطقه با اضافه شدن ۳۰ مورد دیگر به ۳۸ نفر رسیده است، اظهار داشت: با توجه به گردش این نوع از ویروس کرونا در منطقه کاشان، به احتمال زیاد در روزهای آینده ویروس کرونای انگلیسی در منطقه غالب شود.

شهرستان افزون بر ۳۶۴ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

شهرداری کاشان ۶ معاونت، پنج منطقه و ۱۰ سازمان زیر مجموعه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =