تردد جاده‌ای دهم فروردین در لرستان ۱۴۴ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: دهم فروردین جاری ۳۶۶هزار و ۵۶۲ وسیله نقلیه در محورهای این استان تردد داشته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا عباس شرفی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: دهم فروردین ماه ۹۹ تردد ۱۵۰ هزار و ۱۹۴ وسیله نقلیه در محورهای لرستان به ثبت رسیده بود.

وی سهم وسایل نقلیه سنگین از ترددهای دهم فروردین ۱۴۰۰ در محورهای استان را ۶۱هزار و ۱۸۱ دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت: تردد وسایل نقلیه سنگین ۱۶.۸۵ درصد بوده است و بیشترین تردد با ۵۲ درصد مربوط به محور پلدختر _ اندیمشک است.

وی با بیان اینکه محور پلدختر _ خرم آباد با ۱۰۲ کیلومتر بر ساعت بیشترین سرعت تردد را در این روز به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: کمترین سرعت نیز در محور ازنا_شازند با ۳۳ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به کل تردد ثبت شده در ۱۳ روز تعطیلات نوروزی گفت: از ۲۸ اسفند تا دهم فروردین ۱۴۰۰، تردد چهار میلیون و ۳۳۵هزار و ۱۷۲ وسیله نقلیه در محورهای استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با ۲ میلیون و ۲۹۳هزار و ۵۸۲ وسیله، ۸۹درصد افزایش  یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =