۱۲ فروردین مظهر همدلی ملت ایران در تعیین سرنوشت خود است

قم – ایرنا- استاندار قم با صدور پیامی ضمن پاسداشت یوم الله ۱۲ فروردین، گفت: این روز یادآور یک روز حماسی و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی و مظهر و تجلی اراده، مشارکت و همدلی ملت ایران در راه تعیین سرنوشت خود است.

در پیام بهرام سرمست که نسخه ای از آن عصر چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: ۱۲ فروردین ماه، روزی است که اقشار مختلف مردم ایران از هر قوم، نژاد، دین و مذهب، یکدل و متحد، در همه پرسی کم نظیر و تاریخی حاضر شدند و حکومتی بر مبنای اصول دین و مبتنی بر مردم سالاری دینی را برگزیدند.

پیام افزوده است: ملت بزرگ ایران در یوم الله ۱۲ فروردین، نظامی بر آمده از رأی حداکثری و قاطع مردم را برگزیدند که اکنون بعد از ۴۲ سال و علیرغم همه دشمنی ها و فشارهای بین المللی، همچنان با صلابت و مستحکم، در مسیر بالندگی و سربلندی قرار دارد.

استاندار قم در ادامه پیام خود آورده است: فرارسیدن این عید بزرگ و تقارن آن با خجسته اعیاد شعبان المعظم را به همه هموطنان عزیز و مردم شریف استان قم تبریک و تهنیت عرض نموده و با ارج نهادن به رشادت ها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی، عزت و اقتدار روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در پرتو عنایات الهی و در مسیر تحقق آرمان های بلند امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری از درگاه خداند منان مسألت دارم.

در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ نتیجه همه‌پرسی رای به نظام جمهوری اسلامی که با رای آری بیش از ۹۸ درصد مردم همراه بود اعلام شد و از آن زمان به بعد این روز به نام روز جمهوری اسلامی نام گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =