تمامی مراکز گردشگری و بوستان‌های فیروزکوه در روز طبیعت تعطیل است

تهران_ ایرنا_ فرماندار شهرستان فیروزکوه اعلام کرد: تمامی مراکز گردشگری و بوستان‌های این شهرستان در روز ۱۳ فروردین ماه تعطیل است.

ابوالقاسم مهری عصر چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای اجرای مصوبات ستادملی مدیریت کرونا و ستاد استانی مدیریت کرونا در شهرستان فیروزکوه، ستاد شهرستانی با هماهنگی ستاد خدمات سفر، تصمیماتی اتخاذ و ابلاغ شد. برهمین اساس ممنوعیت دورهمی و تجمع در روز طبیعت در سطح شهرستان فیروزکوه با تعطیلی بوستان ها و مراکز تفریحی و گردشگری در روز طبیعت دنبال خواهد شد.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر کاهش زمان منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد نیز اعمال خواهد شد که برای بخش ارجمند دروازه ورودی مستقر شده است.

مهری ادامه داد: همچنین دستگاه های اجرایی و پلیس در سطح شهرستان ورودی بوستان ها و مسیرهای مراکز تفرجگاهی را کنترل می کنند.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: از شهروندان شهرستان و مسافرین درخواست می کنیم توجه جدی به محدودیت ها داشته و مشارکت فعالی با پلیس، هلال احمر و اورژانس داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه به لحاظ کرونایی در شرایط نارنجی و نزدیک به قرمز به سر می‌رود تاکید کرد: از شهروندان درخواست می کنم در این روزها همراهی کاملی داشته باشند و چون گذشته صبورانه مشارکت کنند تا این شرایط را به شکلی بهتر پشت سر بگذاریم،  بی تردید امر سلامت یکی از شاخص های مهم جامعه است لذا باید درخواست کنیم شهروندان با همراهی کامل زمینه عبور از این شرایط را فراهم کنند.

مهری با بیان اینکه کلیه مراکز تفریحی، بوستان ها و مراکز گردشگری در روز طبیعت در شهرستان فیروزکوه تعطیل خواهند بود، خاطرنشان کرد: همچنان توصیه ما در خانه ماندن و پرهیز از دورهمی و دید و بازدید در روز طبیعت و پرهیز از شکل گیری هرگونه تجمع در جهت حفظ سلامت است.  

وی یادآور شد: محورهای مواصلاتی شهرستان در دو روز آینده یعنی ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه دارای محدودیت است، لذا از همه رانندگان و مسافرین درخواست می کنیم در این مسیر مقررات را رعایت کنند و بی تردید اعمال قانون و جریمه متخلفان انجام می شود.

به گفته مهری، این محدودیت از فردا / پنجشنبه یعنی نخستین ساعت روز ۱۲ فروردین اعمال خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شهرستان فیروزکوه با ۳۴ هزار نفر جمعیت در شمال شرق تهران قرار دارد.

این شهرستان نقطه اتصال استان های تهران، سمنان و مازندران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha