۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۰
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84280460
۳ نفر

برچسب‌ها

سفیر روسیه در آمریکا: واشنگتن در حال نابودی بنیادهای روابط با مسکو است

مسکو - ایرنا - آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده گفت که روابط روسیه و آمریکا در یک بحران عمیق قرار دارد تصریح کرد: واشنگتن در حال نابودی کل معماری روابط با مسکو است.

به گزارش ایرنا آنتونوف روز چهارشنبه در نشست کمیته های امور بین الملل و دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه اظهار کرد: مسکو نتوانسته مسیر منفی حرکت روابط با واشنگتن را تغییر دهد.

این دیپلمات افزود: "چندین سال است که طرف روسی برای بهبود سطح روابط دوجانبه، ایجاد گفت و گوی عملی، برابر و با احترام متقابل با آمریکا تلاش مستمر و بی وقفه ای داشته است ما حتی نوعی برنامه ها و اقدامات مثبت ایجاد کرده ایم که مطابق با منافع ملی باشدبا این حال، موفق به تغییر مسیر روابط روسیه و ایالات متحده نشدیم.

وی با بیان این که مسکو اساساً انتظار تغییر در نگرش آمریکا به فدراسیون روسیه را ندارد ، تصریح کرد: دولت جو بایدن دوره ای را برای ادامه روند مارپیچ تحریم ها با بهانه های دور از ذهن طی کرده است.

سفیر روسیه در ایالات متحده گفت:  آمریکا به بهانه های واهی سیاست اعمال تحریم علیه روسیه را در پیش گرفته است و مسکو نتوانسته این رفتار منفی واشنگتن را تغییر دهد.

در عین حال آنتونوف خاطرنشان کرد که ترمیم سازوکارهای ارتباطی بین روسیه و ایالات متحده از نظر عملی مفید خواهد بود.

وی گفت: از نظر عملی، برای شروع، من فکر می کنم خوب است که مکانیزم های ارتباطی را بازیابی کنیم.

 آنتونوف افزود، بدون این مکانیزم ارتباطی ، دیالوگ بین روسیه و ایالات متحده فقط براساس شنیده ها از طریق رسانه ها ادامه خواهد یافت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =