امروز ۶۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد

تهران- ایرنا- رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امروز (چهارشنبه، ۱۱ فروردین‌ماه)، سه میلیون و ۵۹۱ هزار و ۵۷۹ قطعه مرغ کشتار و ۶ هزار و ۷۰۰ تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «علی‌صفر ماکنعلی» افزود: بیشترین میزان کشتار مرغ در استان‌های گیلان با ۶۳۸ تن، فارس با ۶۳۳ تن، خراسان رضوی با ۴۴۳ تن و مازندران با ۴۰۶ تن انجام شده است.

به گزارش ایرنا، بنا به مصوبه‌های دیروز (سه‌شنبه) ستاد تنظیم بازار با حضور ریاست رییس جمهوری، مقرر شد کمیته‌ای تخصصی به منظور ساماندهی بازار مرغ و تخم‌مرغ تشکیل شود.

این کمیته با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسوولان مربوطه تشکیل خواهد شد.

طبق مصوبه‌های جلسه امروز ستاد تنظیم بازار، مقرر شد این کمیته با داشتن اختیارات کامل از سوی ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه‌ریزی و تولید و توزیع مرغ، از طریق شرکت‌های تولیدکننده عمده مرغ و نیز با همکاری و خدمت گرفتن از ظرفیت مرغ‌داری‌های دیگر، اقدام‌های لازم را انجام دهد.

پیشتر دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور با بیان اینکه گوشت مرغ در بهمن و اسفندماه گذشته به میزان کافی تولید شده است، گفت: افزایش قیمت کالاهایی همچون گوشت قرمز و حبوبات علت اصلی نامتعادل بودن بازار گوشت مرغ به عنوان یک کالای جایگزین است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =