محدودیت کرونایی، ۲ روز آینده در محورهای اصفهان تشدید می‌شود

اصفهان - ایرنا - رییس پلیس راه اصفهان گفت: محدودیت‌های کرونایی تردد خودروهای بومی و غیربومی در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین در محورهای مواصلاتی استان تشدید می‌شود.

سرهنگ اصغر زارع روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امکان ورود خودروهایی دارای پلاک‌های غیربومی به اصفهان وجود ندارد و خودروهای دارای پلاک بومی این شهر هم اجازه خروج ندارند.

وی ادامه داد: این وضعیت در شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار هم که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند، برقرار است و خودروهای بومی و غیربومی اجازه ورود و خروج از این شهرها را ندارند.

رییس پلیس راه اصفهان اظهار داشت: محدودیت تردد در شهرستان‌های تیران و کرون، مبارکه، لنجان و نجف‌آباد هم که در وضعیت نارنجی قرار دارند، وجود دارد و خودروهای مُتخلف در محورهای مواصلاتی این شهرها توسط پلیس اعمال قانون می‌شوند.

وی با بیان‌اینکه جریمه خودروهای مُتخلف در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و در شهرهای قرمز یک میلیون تومان است، اضافه کرد: بر اساس قانون، پلاک‌های غیربومی در ۲۴ ساعت اول باید از شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز خارج شوند، درغیر این صورت جریمه خواهند شد و در صورتی که خودروهای غیربومی پس از گذشت ۴۸ ساعت از شهرهای نارنجی و قرمز خارج نشوند، جریمه بعدی و توقیف سیستمی خواهند شد.

سرهنگ زارع خاطرنشان کرد:  در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۲۵۲ تذکر به رانندگان خودروهای مُتخلف دارای پلاک غیربومی داده شده و یک هزار و هفت دستگاه خودرو از شهرهای قرمز و نارنجی استان به مبدا خود برگشت داده و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی نیز برای ۴۰ دستگاه خودرو صادر شده است.

وی با بیان اینکه اکنون تردد ایمن و روان در راه‌های استان برقرار است و مشکلی از این نظر وجود ندارد، به مسافرانی هم که در شهرهای دیگر حضور دارند، توصیه کرد که سفر خود را مدیریت کنند و زمان بازگشت خویش را به روزها و ساعات آخر تعطیلات موکول نکنند.

به گزارش ایرنا، در جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ که سه‌شنبه دهم فروردین در "سامانه ماسک" اعلام شد، شهرستان اصفهان و  نجف‌آباد در وضعیت نارنجی و پُرخطر قرار گرفتند.

در زمان حاضر در استان اصفهان ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد(خطر متوسط)، سه شهرستان در وضعیت آبی(کم خطر)، و شهرستان‌های اصفهان، مبارکه، لنجان، تیران و کرون و نجف‌آباد در وضعیت نارنجی(پُرخطر) و ۲ شهرستان گلپایگان و خوانسار در وضعیت قرمز(بسیار پُرخطر) قرار دارند.  

 بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =