مریوان پتانسیل تبدیل شدن به قطب طبیعت‌گردی کشور را دارد

سنندج - ایرنا - بازرس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: دریاچه زریبار مریوان همچون معدن طلای تمام نشدنی بوده و تمام پتانسیل‌ها برای تبدیل شدن این شهر به قطب طبیعت‌گردی کشور مهیا است.

به‌ گزارش ایرنا، علیرضا احمدی‌شریف روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار مریوان و بازدید از فعالیت‌ها و اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان اظهار داشت: تعطیلات نوروز یکی از بهترین فرصت‌ها برای تبلیغات و معرفی جاذبه‌های گردشگری است که همکاری صدا و سیما و رسانه‌ها در این زمینه امری انکار ناپذیر است.

وی حفاظت از طبیعت را وظیفه آحاد جامعه برشمرد و افزود: در شهرستان مریوان امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی مناسب برای حضور گردشگران در ایام نوروز و سایر ایام سال فراهم است که این خود امتیاز بزرگی در جذب و ماندگاری مسافران به حساب می‌آید.

بازرس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور به فعالیت‌های تاثیرگذار ستاد اجرایی خدمات سفر مریوان در ایام نوروز ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: مساله راه به عنوان یکی از فاکتورهای مهم زیرساختی در توسعه گردشگری محسوب می‌شود که باید بیش از پیش مد نظر مسوولان استان قرار گیرد.

احمدی شریف ضمن تقدیر از دستگاه‌های مسوول به ویژه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سایر ادارات و ارگان‌های فعال و خدمات‌رسان در ایام تعطیلات نوروز در مریوان، افزود: اقامتگاه‌های بوم‌گردی نقش مهمی در توسعه اقتصادی جوامع محلی و روستایی دارد که این بخش در کردستان و شهرستان مریوان به نحو مطلوبی در حال توسعه است.

فرماندار شهرستان مریوان هم با ابراز خرسندی از حضور بازرس معاونت گردشگری کشور در مریوان گفت: «این فرمانداری تمام امکانات شهرستان را  در راستای رفاه حال مسافران با همکاری سایر ارگان‌های ذی‌ربط و با لحاظ نمودن دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا آماده کرد. 

آرتیکاس اقبال مهمان‌نوازی مردم مریوان را کم نظر خواند و افزود: دریاچه زریبار و سایر جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی در کنار مراکز اقامتی و پذیرایی مناسب مریوان را بعنوان یک قطب گردشگری در غرب کشور تبدیل کرده است.

 معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط ستاد اجرایی خدمات سفر استان در ایام نوروز اظهار داشت:  شهرستان مریوان یکی از مهمترین شهرستان‌های گردشگر پذیر استان و غرب کشور بوده و برای ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ سعی بر آن شد بهترین امکانات برای مسافران نوروزی در این شهرستان مهیا باشد.

آرمان وطن‌دوست افزود:  چند شهرستان استان شامل، سنندج، مریوان، سقز و بانه بیشترین تعداد مسافران را هم در دوران تعطیلات نوروز و هم در طول دیگر ایام سال به خود جذب کرده‌اند که فاکتورهای مهمی در این وضعیت دخیل هستند، اما تلاش بی وقفه مسوولین این شهرستان‌ها را نباید نادیده گرفت.

 در استان کردستان ۳۲ هتل، ۲۴ مهمانپذیر، ۲۲ اقامتگاه بوم‌گردی و ۲ هتل آپارتمان با مجموع ظرفیت اسکان چهار هزار و ۵۰۰ نفر در شبانه روز فعالیت می کنند.

این استان دارای یک هزار و ۵۲۰ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است که ۸۷۸ اثر ثبت شده استان در فهرست آثار ملی شامل شامل ۷۷۳ اثر غیر منقول (شامل آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، ۲۰ مورد میراث طبیعی، ۶۲ مورد میراث معنوی و ۲۳ مورد میراث منقول است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =