۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۵
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84280404
۰ نفر

برچسب‌ها

عفو بین الملل: گرسنگی جان ۴ میلیون افغانستانی را تهدید می کند

کابل - ایرنا - سازمان عفو بین الملل اعلام کرده است که وضعیت ۴ میلیون بی خانان و آواره در داخلی افغانستان از اثر جنگ و ناامنی وخیم است و گرسنگی و ویروس کرونا جان آنها را تهدید می کند.

به گزارش ایرنا، خبرگزای افق افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کرد: در گزارش عفو بین الملل که امروز منتشر شده، آمده  است که این تعداد افراد حتی از کمک‌های اولیه بهداشتی نیز بی بهره اند و در شرایط وخیمی به سر می برند.

براساس این گزارش میزان جمعیت بی‌خانمان و آواره بیش از ظرفیت اردوگاه‌ها است و نداشتن امنیت غذایی، وضعیت زنان و تاثیرات کرونا در اردوگاه‌ها بسیار اسفبار است.

این سازمان از دولت افغانستان و جامعه جهانی خواسته است تا در زمینه کمک‌رسانی به آوارگان داخلی در این کشور اقدام جدی کنند.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد (اوچا) نیز هفته گذشته گفته بود که طی دو ماه گذشته نزدیک به ۵۰ هزار نفر در افغانستان به دلیل درگیری ها بی خانمان شده اند.

در گزارش گفته شده است که جنگ در استانهای ننگرهار، قندهار، بادغیس، فراه، هرات، نیمروز، هلمند، سمنگان، سرپل، بدخشان، بغلان، کنر، تخار، قندوز، کابل، بلخ و لغمان، منجر به آوارگی ده‌ها هزار نفر شده ‌است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =