رئیس علوم پزشکی: ۱۶۰ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

قم – ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت مبتلایان به کووید۱۹ در این استان گفت: کل بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی قم در ۲۴ ساعت منتهی به یازدهم فروردین ماه جاری، به ۱۶۰ تن رسید.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پرشکی قم، محمدرضا قدیر در گفت و گویی افزود: همچنین در این مدت هیچ یک از بیماران مبتلا به کرونا در این استان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست نداده اند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت منتهی به یازدهم فروردین ماه، ۳۵ بیمار با علائم کرونا در مراکز درماین قم پذیرش و ۲۹ بیمار جدید بستری شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۴ بیمار با بهبود شرایط از مراکز درمانی قم ترخیص شدند، گفت: هم اکنون ۲۱ بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی قم بستری هستند.

به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان کرونایی در قم، این استان که از روز بیستم دی ماه ۹۹ به منطقه آبی کرونایی کشور ورود پیدا کرده بود از بیست و پنجم اسفند وارد منطقه زرد شد.

کارشناسان در خصوص وخیم تر شدن وضعیت در صورت بی توجهی مردم به توصیه های ستاد کرونا و برگزاری دورهمی ها و مهمانی ها و نیز انجام سفر هشدار می دهند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.       

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =