۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84280380
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار نفر در جشنواره  عیدانه قرآنی کشور شرکت کرده اند

کرج – ایرنا – معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اعلام کرد که از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از سراسر کشور در جشنواره ملی مجازی عیدانه قرآنی« بهترین پناه» شرکت کرده اند.

حجت الاسلام مجتبی صادقی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره عیدانه قرآنی بهترین پناه در قالب مسابقه در سه گروه سنی کودکان و نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه این جشنواره از نخستین روز فروردین ماه آغاز شده، اظهار داشت: این جشنواره با هدف اعتلابخشی به معلومات دینی مردم با ابعاد مختلف پژوهشی، هنری، علمی، تبلیغی و ترویجی هموطنان را با علوم و معارف قرآنی و دینی آشنا می کند.

وی گفت: مسابقات ویژه کودکان و نونهالان در ۶ عنوان شامل نقاشی از حکمت های نهج البلاغه و تقدیر از مدافعان سلامت، شعرخوانی از آیات و سوره های قرآنی، قصه گویی قرآنی از قصص و داستان های موجود در قرآن کریم و کاردستی با محوریت و موضوعیت هفت سین قرآنی برگزار می شود.

صادقی افزود: همچنین مسابقه «من قرآن می خوانم» از یکی از سوره های چهار قل و مسابقه حفظ سوره های کوتاه کوثر، نصر، قریش و عصر از دیگر عناوین مسابقات ویژه کودکان و نونهالان می باشد.

وی با بیان اینکه در بخش نوجوانان نیز ۶ عنوان مسابقه طراحی شده، تصریح کرد: این مسابقات شامل فرازخوانی، اسنتدآپ قرآنی، پادکست قرآنی، مناجات خوانی و حفظ سوره ها می باشد.

وی ادامه داد: در مقطع بزرگسالان و جوانان نیز ۹ عنوان مسابقه برنامه ریزی شده که شامل کتابخوانی با محوریت کتاب داستان «مریم»، مسابقه خوشنویسی با انتخاب یکی از حکمت های نهج البلاغه، مسابقه مفاهیم قرآنی با موضوع قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است که این بخش به صورت روزانه برگزار می شود.

معاون تعلیم و تربیت سپاه استان البرز اضافه کرد: همچنین مسابقه مقاله نویسی این جشنواره از یکی از موضوعات سبک زندگی قرآنی و راه های دستیابی به جامعه قرآنی، شیوه های انگیزشی جوانان از موضوعات قرآنی و دستاوردهای علمی واعجازی قرآنی می باشد.

وی گفت: مسابقه گنج ناشناخته پدری این بخش نیز از نامه ۳۱ نهج البلاغه که نامه حضرت علی (ع) به فرزند بزرگوارشان امام حسن مجتبی (ع) می باشد طراحی شده که از این نامه ۱۰ سوال طرح شده است.

صادقی افزود: مسابقه پادکست نهج البلاعه نیز با انتخاب یکی از فرازها یا خطبه های نهج البلاغه است که شرکت کنندگان بایستی در قالب یک فایل صوتی آثار خود را آماده سازی و به دبیرخانه مربوطه ارسال کنند.

وی یادآور شد: در مسابقه طراحی پوستر و موشن گرافی نیز متسابقین با انتخاب یکی از موضوعات قرآنی طرح خانه های قرآنی و جامعه قرآنی طرح خود را آماده سازی کرده و فایل گرافیکی این مسابقه را به دبیرخانه مربوطه ارسال می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین یکی از عناوین بخش بزرگسالان مسابقه از وصیت نامه سردار دل ها، حاج قاسم سلیمانی می باشد که از وصیت نامه این شهید بزرگوار ۱۰ سوال طرح شده که بایستی به آن پاسخ دهند.

وی گفت: مسابقه مناجات خوانی نیز با انتخاب از یکی از دعاهای فرج یا هفته یا صحفیه سجادیه برگزار می شود که فایل را آماده سازی و بایستی به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه برای برندگان در این مسابقات بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جوایز پیش بینی شده، افزود: مسابقه عیدانه قرآنی بهترین پناه تا ۲۰ فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این جشنواره می توانند نام و نام خانوادگی خود را همراه با آثار خود به سامانه ۱۰۰۰۰۱۱۴۲۶۱ ارسال کنند.

جشنواره عیدانه قرآنی بهترین پناه به همت دارالقرآن بسیج سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌استان البرز و با همکاری معاونت تعلیم و تربیت سپاه استان البرز، اداره کل ورزش و جوانان استان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری کرج، اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز، بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز، دانشگاه قرآنی مشکات ولایت، تبلیغات اسلامی استان، سپاه ناحیه امام هادی (ع) کرج، حوزه هنری استان، دفاتر ائمه جمعه مهرشهر، فردیس و کوهسار و با مشارکت شبکه قرآن و معارف و رادیو قرآن برگزار می شود.

سال گذشته در نخستین جشنواره عیدانه قرآنی بهترین پناه بیش از ۵۴هزار نفر شرکت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =