۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84280373
۵ نفر

برچسب‌ها

ترافیک کشتی‌ها در بنادر اروپایی پس از بازگشایی کانال سوئز

تهران- ایرنا- در پی بازشدن یکباره کانال سوئز پس از یک هفته، بنادر اروپایی از جمله هامبورگ و روتردام با ترافیک شدید کشتی‌ها مواجه شده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در پی بازگشایی مسیر آبی کانال سوئز برای عبور کشتی‌هایی که طی یک هفته اخیر در این کانال متوقف شده بودند، اکنون ده ها کشتی‌ باری یکباره به سوی بنادراروپایی روان شده‌اند و مسئولان این بنادر نگران ترافیک شدید هستند.

تارنمای شبکه دویچه وله به نقل از یک مقام مسئول در روتردام، بزرگترین بندر شمال اروپا گفت که این بندر نسبت به امکانات ناکافی برای پذیرفتن کشتی‌های بیشتر نگران است. به گفته وی حدود ۶۰ کشتی که در کانال سوئز متوقف بودند، اکنون به سوی روتردام در حرکت هستند.

یک سخنگوی بندر هامبورگ گفته است که این بندر نیز با باز شدن مسیر کانال سوئز و ورود یکباره‌ کشتی‌های کانتینری در زمانی کوتاه روبرو خواهد شد و در این صورت حجم فشارها از امکانات و تجهیزات این بندر بیشتر خواهد بود. احتمال می رود که برای بار زدن بارکش‌های صادراتی، بندر هامبورگ به حدود ۱۰۰ هزار متر مربع فضای بیشتر نیازمند باشد.

مقام‌های بندر هامبورگ گفته اند در صورت نیاز برخی از کشتی‌ها را به طرف بندرهای دیگر هدایت می کنند؛ این امر اما به تصمیم سایر بندرها و همچنین مسئولان کشتی‌ها وابسته است.

کشتی عظیم باربری «اور گیون» که یک هفته مسیر آبی کانال سوئز را بند آورده بود، سرانجام ظهر دوشنبه به حرکت درآمد. به گفته مقام‌های مصری در دو سر کانال حدود ۳۷۰ کشتی برای عبور صف بسته بودند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =