استان کرمانشاه در آستانه ورود به پیک چهارم کرونا است

کرمانشاه - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پیامی خطاب به مردم استان اعلام کرد همانگونه که شاهدید در پی خیز کرونا، تعداد شهرستان‌ها که در وضعیت خطر بسر می‌برند، روز به روز بیشتر شده و این نشان‌دهنده ورود استان به پیک چهارم کرونا است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی روز چهارشنبه در این پیام افزوده است: حاصل مطالعات آزمایشگاهی نشان از گسترش ویروس جهش یافته در استان دارد که با قدرت سرایت بسیار زیادتر و درگیر کردن سنین مختلف، خطر بزرگی را برای همگان رقم زده است.

وی اظهار داشت: حال که شما عزیزان بیش از یکسال است با تبعات و محدودیت‌های کرونا، کم و بیش دست و پنجه نرم کرده، زندگی خود را ولو به سختی گذرانده اید، اکنون که امیدهای ما برای تامین واکسن جهت افراد نیازمند بیشتر شده، لازم است تا آن زمان، باز هم در اندیشه محافظت از خود و خانواده‌های تان باشید.

مرادی اضافه کرد: اینجانب، کادر درمانی و بهداشتی و همکارانم در ستاد مدیریت کرونا با درک حساسیت و خطر پیش رو، بار دیگر از همه شما می خواهیم با رعایت اصول بهداشتی همچون استفاده از ماسک، عدم حضور در مکان‌های پر تردد، پرهیز از دورهمی و شرکت یا برگزاری هرگونه جشن، مراسم و آیین سنتی، مذهبی و خانوادگی و... به سلامت جامعه کمک کرده و سلامت خانواده خود را نیز مدیریت کنید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: امیدوارم با رعایت همه جانبه شما، خدمتگزارنتان در نظام سلامت و همه سازمان‌های تلاشگر در اپیدمی کرونا، بتوانند وظیفه خود را در پاسداری از جان شما به خوبی به انجام رسانند.

سه شهرستان دیگر استان کرمانشاه نارنجی شد

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت، وضعیت شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، سنقر و کلیایی و کنگاور هم از نظر میزان شیوع ویروس کرونا نارنجی شد.

«مهدی محمدی» روز چهارشنبه به ایرنا اعلام کرد: براساس رنگ بندی جدید، شهرستان‌ها اسلام‌آبادغرب قرمز و شهرستان‌ های گیلانغرب، کرمانشاه، سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی و کنگاور در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان های پاوه،  هرسین و صحنه در وضعیت زرد و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو،  قصرشیرین، جوانرود و روانسر هم در وضعیت آبی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود پلاک های غیربومی و خروج پلاک های بومی از شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع است. در شهرهای گروه قرمز و نارنجی و زرد و آبی محدودیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۲ تا ۴ صبح ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =