۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84280341
۰ نفر

برچسب‌ها

 ورود به تفرجگاه‌های کرمان ممنوع است

کرمان - ایرنا - جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: ورود به مناطق ییلاقی، تفرجگاه ها، پارک‌ها و بوستان های سراسر این استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممنوع است.

به گزارش ایرنا،  محمدصادق بصیری روز  چهارشنبه  در نشست خبری با موضوع محدودیت های پایان تعطیلات نوروز با بیان اینکه برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در استان، وظایف قانونی، انسانی و اجتماعی داریم که باید به آنها پایبند باشیم افزود: استان کرمان به دلیل ویژگی هایی جغرافیایی که دارد همواره در معرض انواع تهاجم از جمله ویروس کرونا قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه ویروس مرز نمی شناسد و معمولا از طریق رفت و آمدها شیوع پیدا می کند اظهار داشت: خوشبختانه با کمک مردم، حمایت مسئولین و همچنین برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد استانی مقابله با کرونا و طرح شهید سلیمانی و از سوی دیگر اقدامات موثر کادر درمان؛ موفق شدیم در ایام تعطیلات نوروز استان را از لحاظ شیوع ویروس تا حدودی کنترل کرده و وضعیت شهرهای استان را در حالت زرد و آبی نگه داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه وضعیت رنگ زرد استان بسیار شکننده است که می تواند به سرعت تبدیل به رنگ های نارنجی یا قرمز شود تصریح کرد: هم اکنون شاهد هستیم موج کرونا، استان های دیگر کشور به ویژه استان های همجوار را در نوردیده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شیوع نوع انگلیسی ویروس کرونا نیز در استان کرمان محرز و همین امر سبب شده مراقبت های خودمان در استان را افزایش دهیم هرچند که کرمان نیز ممکن است به شدت دچار مشکل شود.

وی با اشاره به قرارگیری ۹ شهر استان در حالت آبی و ۱۴ شهر در حالت زرد در هفته دوم فروردین ماه افزود: روند و نرخ تبدیل شهرهای استان از وضعیت آبی به زرد مانند کل کشور بوده که نشان می دهد شیوع بیماری در استان کرمان هماهنگ با کشور است ولی هنوز به وضعیت پرخطر نرسیده ایم هرچند احتمال آنکه به مرز پرخطر نیز برسیم، وجود دارد.

بصیری با بیان اینکه یکی از دلایل شیوع بیماری حضور بی رویه مردم در تفرجگاه ها، دورهمی‌ها و حضور در تجمعات است تاکید کرد: طبق مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، ممنوعیت ورود به پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و ییلاق‌ها در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه را خواهیم داشت که در همین راستا به تمامی فرمانداری های سراسر استان طی نامه ای کنترل ورودی های تفرجگاه ها و مناطق ییلاقی و منع نصب چادر و تجمعات را ابلاغ کرده‌ایم.

وی گفت: وضعیت بستری های قطعی مبتلا به کرونا در استان کرمان رو به افزایش دانست و  احتمال تغییر وضعیت رنگی شهرهای استان در روزهای آینده وجود دارد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تصریح کرد: برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه، ورود به مناطق ییلاقی، پارک ها، بوستان ها و تمامی مکان هایی که به عنوان تفریح و تفرج از آنها استفاده می شود ممنوع بوده و ممنوعیت ورود به این مناطق را رسما اعلام کرده ایم.

وی ادامه داد: تمامی راه های مواصلاتی استان باز بوده و مردم در رفت و آمدها آزاد هستند و می توانند در کل استان تردد داشته باشند اما ورود به مناطق ییلاقی کنترل خواهد شد.

بصیری اظهار داشت: منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان در تمامی شهرهای استان برقرار است و در صورت تردد در این ساعات خودروهای متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی تصریح کرد: در شهرهای سراسر استان نیز ورود به پارک ها، اتراق و چادر زدن در بوستان‌ها ممنوع است و شهرداری ها نیز در این راستا باید کمک های لازم را انجام دهند و انتظار می رود مردم نیز از مراجعه به این مکان ها پرهیز کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha