فرمانده قرارگاه مبارزه با کرونا: البرزی ها روز طبیعت در خانه بمانند

کرج- ایرنا - فرمانده قرار گاه عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا استان البرز اعلام کرد که با توجه به تغییر رنگ کرونایی بیشتر مناطق استان از زرد به نارنجی ، هرگونه تجمع در طبیعت و تفرجگاه های استان در روز سیزه بدر ممنوع بوده و حضور مردم در منازل ضروری است.

نور محمد فردی  روز چهارشنبه در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا  در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین رنگ بندی شهرستان‌ها در زمینه شیوع کرونا اظهار داشت: در جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده پنج شهرستان کرج ، چهارباغ ، ساوجبلاغ ، فردیس  و نظرآباد البرز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی  به تداوم منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ الی سه بامداد، تاکید کرد و افزود:  با توجه به اینکه پنج شهرستان استان در وضعیت نارنجی به سر می‌برند و به منظور سلامت مردم و با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و ستاد مدیریت استان بر پایی هر گونه دورهمی و تجمع در روز طبیعت در تفرجگاه، بوستان ها و فضای سبز سراسر استان ممنوعو  دستگاه‌های مسوول و نظارتی مکلفند از هرگونه تجمع و دورهمی جلوگیری نمایند.

وی تصریح کرد:  از سال گذشته تاکنون با همراهی مردم و تلاش مسوولان به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مدیریت استاندار، ویروس کرونا در استان مدیریت شده ولی با توجه به تغییرات جدید در رنگ بندی ها و برای جلوگیری از شیوع این ویروس بایستی کلیه دستگاه ها پروتکل های بهداشتی و رعایت نمودن فاصله گذاری ها اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با ببان اینکه هر گونه دورهمی و تجمع در روز طبیعت در استان ممنوع است، افرود: همه دستگاه ها موظفند مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا را رعایت کنند.

وی افزود: در این راستا دستگاههای نظارتی مثل سازمان صنعت، معدن و تجارت،  دانشگاه علوم پزشکی،  نیروی انتظامی،  اتاق اصناف،  اتحادیه ها و سازمان گردشگری و میراث فرهنگی موظفند نظارت کافی را اعمال نمایند،همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در خصوص تردد خودروهای شخصی در مناطق مورد نظر اعمال قانون نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با اشاره به اینکه با توجه به وجود ویروس جهش یافته، وضعیت بیماری در استان بسیار شکننده است، افزود: بی توجهی به رعایت  فاصله­ گذاری اجتماعی و پروتکل­های بهداشتی می­ تواند برای سلامت همه مردم خطرات جدی به همراه داشته باشد.

وی افزود: در همین راستا دورهمی و تجمع در بوستانها و فضای سبز در روز طبیعت ممنوع است و شهرداری ها، نیروی انتظامی و صداوسیما همانند سال گذشته باید برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها باتوجه به اهمیت موضوع باید در راستای اجرای این مصوبات اقدام و نظارت و پیگیری را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha