تمامی هنرمندان سقزی از مزایای هنرکارت بهره‌مند شدند

سنندج - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: تمامی هنرمندان این شهرستان که دارنده هنر کارت و از اعضای صندوق اعتباری هنر هستند از مزایای آن بهرمند شدند.

هیوا حاجی محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ۱۰۰ نفر از دارندگان هنرکارت و از اعضای صندوق اعتباری هنر و اهالی رسانه پرداخت شده است، اظهار داشت: هر یک از اعضای صندوق هنر، مبلغ ۱۵ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، حمایت از آنان در قالب راه اندازی صندوق اعتباری هنر بوده است تا هنرمندان از مزایای متنوع این صندوق بهره مند شوند.

وی با اشاره به خسارت کرونا به حوزه فرهنگ و هنر، افزود: اگرچه تدابیر بسیار خوبی اندیشیده شد، اما بخشی از خسارات آموزشگاه های آزاد هنر، سینماها، سالن‌های نمایش، تئاترهای خیابانی و نمایشگاه کتاب جبران ناپذیر است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز، یادآور شد: با وجود تهدید کرونا، هنرمندان، با برگزاری جشنواره‌هایی در فضای مجازی، بخشی از نشاط اجتماعی از دست رفته ناشی از کرونا را به زندگی  مردم بازگرداندند.

حاجی محمدی با بیان اینکه، توزیع هنر کارت گامی مهم در راستای ارایه خدمات به اصحاب فرهنگ و هنر است افزود: همه خدمات صندوق اعتباری هنر از طریق این کارت ارایه می‌شود و افرادی که تا به حال در این سامانه ثبت نام نکرده اند، با مراجعه به سایت صندوق، نام نویسی کنند.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان سالخورده مستمری‌بگیر با استفاده از همین کارت به صورت بلاعوض ماهانه مورد حمایت قرار خواهند گرفت، تاکید کرد: علاوه بر این برخی هنرمندان شناخته شده نیز در صورت تکمیل و ارسال اطلاعات مورد نیاز، زیرپوشش قرار می‌گیرند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =