۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84280301
۰ نفر

برچسب‌ها

تزریق آسترازنکا به افراد زیر ۶۰ سال در آلمان ممنوع‌ شد

تهران- ایرنا- دولت فدرال و دولت‌های ایالتی آلمان تزریق واکسن انگلیسی-سوئدی آسترازنکا به شهروندان زیر ۶۰ سال را ممنوع اعلام‌کردند.

به گزارش ایرنا، در حالی که درخواستها از دولت آلمان برای سرعت بخشید به واکسیناسیون کرونا افزایش یافته است، اکنون دولت این کشور تزریق واکسن آسترازنکا برای افراد زیر ۶۰ سال را به حالت تعلیق درآورد.

خبرگزاری د. پ. آ. آلمان امروز (چهارشنبه) نوشت: دولت های فدرال و ایالتی بر لزوم احتیاط بیشتر در مورد واکسیناسیون با واکسن آسترازنکا تاکید کردند. بنا بر تصمیم مقامات فدرال و ایالتی این کشور، از امروز این واکسن فقط به افراد بالای ۶۰ سال تزریق می شود، مگر اینکه افراد جوان تر خود درخواست آن را داشته باشند که آن هم پس از مشورت با پزشک انجام می گیرد.

وزیران بهداشت فدرال و ایالت های آلمان شامگاه سه شنبه برای تصمیم گیری در این رابطه تشکیل جلسه داده بودند. علت نگرانی در مورد این واکسن، شمار قابل توجه موارد لخته شدن خون (ترومبوز) در رگهای مغزی پس از واکسینه شدن است. مقامات فدرال، ایالتی و محلی اکنون می خواهند تغییراتی را در برنامه های واکسیناسیون و تأثیرات آن بر میزان واکسیناسیون به طور مشخص کنند. واکسیناسیون با آسترازنکا پس از چند روز وقفه و بررسی های جدید، از اواخر اسفند دوباره پی گرفته شد.

«ینس اشپان» وزیر بهداشت و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هدف گذاری دولت را دسترسی همه شهروندان به واکسن تا پایان تابستان عنوان کرده اند. اشپان از همه افراد بالای ۶۰ سال خواست در کارزار واکسیناسیون شرکت کنند. به گفته وی تزریق واکسن کرونا خصوصاً در افراد مسن بسیار موثر است. مرکل نیز گفت که در دسترس بودن واکسن های مختلف اتفاق خوشایندی است. وی در مورد واکسیناسیون خود با واکسن استرازنکا نیز گفت: وقتی نوبت من باشد، من هم با آن واکسن می زنم.

آلمان روز سه شنبه اعلام کرد میزان بروز هفت روزه کرونا در هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به ۱۳۵.۲ رسیده است. موسسه روبرت کخ (RKI) اعلام کرد دیروز این میزان ۱۶۴.۴ بوده است.

این در حالی است که اوایل مارس (اواسط اسفند) این مقدار به زیر۷۰ نفر رسیده بود. پس از آنکه در اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن) تعداد ابتلا های جدید به طور قابل توجهی بخاطر محدودیت ها کاهش یافت، اخیراً این میزان به شدت افزایش یافته است که کارشناسان علت آن را به گسترش انواع مسری تر ویروس نسبت می دهند.

تا کنون دو میلیون و ۸۰۹ هزار و ۵۱۰ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۷۶ هزار و ۸۳۳ نفر جان باخته و ۲ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر نیز بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =