پلیس تهران: تحقیقات دقیق در صحنه جرم از ارتکاب جرایم می‌کاهد

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه انضباط سازمانی، ایمان، اقتدار و هوشمندی چهار عنصر قدرت آفرین برای پلیس است، گفت: کارکنان پلیس برای کاهش جرایم برنامه‌ریزی هدفمند داشته باشند چون انجام تحقیقات مقدماتی دقیق در صحنه جرم، وقوع جرایم را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران بزرگ، سردار «حسین رحیمی» روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه نورزوی بیان داشت: در بحث کنترل جرایم بایستی نگاه جدی به پیشگیری از وقوع جرایم داشته باشیم تا شاهد کاهش جرائم در جامعه باشیم.

وی در خصوص مواجهه با وقوع جرایم احتمالی، بیان داشت: کارکنان پلیس بایستی آمادگی کافی در  ارائه خدمات پلیسی و  مقابله با هر نوع هنجار شکنی و تخلفات در جامعه داشته باشند و این امر مستلزم انجام دقیق و منظم ماموریت های محوله به پلیس است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به اهمیت تحقیقات مقدماتی ضابطان دادگستری در بررسی صحنه جرائم مشهود و غیر مشهود، افزود: تحقیقات دقیق پلیسی، هوشیاری و آمادگی کارکنان، نقش موثری در شناسایی و دستگیری مجرم و مجرمان دارد و از تکرار و تعدد ارتکاب جرایم توسط مجرمان خواهد کاست.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه بررسی موشکافه در پرونده های ارجاعی به پلیس های تخصصی از جمله پلیس پیشگیری منجر به کاهش جرائمی مانند سرقت منزل، کیف قاپی و ... در جامعه خواهد شد، تصریح کرد: پلیس با هدف ارتقاء‌ کیفی خدمات رسانی و نیل به حفظ ارزش های جامعه،  به اهداف خود که همان تامین آسایش  و آرامش مردم است خواهد رسید.

سردار رحیمی با بیان اینکه حضور منظم و انضباط رفتاری و التزام به نظم سازمانی کارکنان پلیس، نظم و امنیت را در جامعه به نحو شایسته ای تأمین خواهد کرد، افزود: انضباط سازمانی، ایمان، اقتدار و هوشمندی  چهار عنصر قدرت آفرین برای پلیس است و زیبندگی کارکنان انتظامی را افزایش می دهد.  

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: سرمایه و پشتوانه اعتماد مردمی به پلیس نتیجه تلاش و مجاهدات و فداکاری های چند ۱۰ ساله پلیس است و در صورتی مردم به پلیس اعتماد خواهند کرد که پلیس در شناسایی  پدیده های اجتماعی و برخورد با جرائم و آسیب ها،  بهترین راهکار را ارائه و با مجرم برخورد قاطع و قانونی داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =