۷۱ نفر در سوادکوه برای انتخابات شورای شهر داوطلب شدند

ساری – ایرنا – فرماندار شهرستان سوادکوه گفت که پس از پایان مهلت نام نویسی ۷۱ نفر برای انتخابات شورای شهرهای پل سفید، زیراب و آلاشت ثبت نام کردند.

عین الله طالبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : ۲۸ داوطلب از این تعداد برای شهر پلسفید، ۲۸ نفر برای شهر زیراب و ۱۵ داوطلب هم برای شهر آلاشت نام نویسی کردند.

وی با اعلام اینکه در ششمین دوره انتخابات شورای شهر استقبال برای نامزدی شوراهای شهر کاهش داشته ، گفت که در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر ۸۲ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۷۶ نفر مرد و ۶ نفر هم زن بوده است.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه در ششمین دوره انتخابات شورای شهر ۶۷ داوطلب مرد و چهار نفر هم زن ثبت نام کردند ، افزود : از مجموع داوطلبان نامزدی ۱۵ نفر دارای مدرک فوق لیسانس، ۴۱ نفر دارای مدرک لیسانس، ۱۰ نفر فوق دیپلم و سه نفر هم دیپلم هستند.

طالبی با اشاره به اینکه در ششمین دوره انتخابات شورای شهر ۵۰ درصد به صورت حضوری و ۵۰ درصد هم به صورت غیرحضوری ثبت نام کردند، بیان کرد: در ششمین دوره انتخابات شورای شهر استقبال ثبت نام کنندگان غیرحضوری بیشتر از پنحمین دوره بوده است.

فرماندار شهرستان سوادکوه در پایان با اعلام اینکه وظیفه ما برگزاری انتخابات امن و سالم است که این امر با هماهنگی دستگاه های اجرایی و نظارتی امکان پذیر است، گفت که وظیفه هیات اجرایی بسیار حساس می باشد و با وحدت و انسجام می توانیم در این آزمون موفق عمل کنیم.

زیراب، پلسفید و آلاشت شهرهای سوادکوه هستند و این شهرستان دارای دهستان های راستوپی، ولوپی، کسلیان و سرخکلا است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می شود .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =