۸۳.۳ هزار واحد مسکونی در تهران در سال ۹۹ معامله شد

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام‌کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در سال ۹۹ به حدود ۸۳ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با سال قبل از آن با کاهش اندک سه دهم درصدی مواجه بوده است. 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بانک مرکزی، در سال ۹۹ متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۳۸.۷ میلیون ریال بوده است.

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال ۹۹ برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

به گزارش ایرنا، بهمن‌ماه پارسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در پایتخت ۲۸ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان اعلام شده درحالی‌که دی ۹۹ متری ۲۷ میلیون و ۳۸۶ هزار تومان بود.

روند صعودی قیمت مسکن که در ماه‌های گذشته وجود داشته، اکنون دچار وقفه شده و حتی برعکس شده است. عده‌ای از کارشناسان معتقدند بازار مسکن به بیشترین قیمت خود رسیده و جای رشد بیشتر ندارد؛ بنابراین وضعیت رکود برای این بازار پیش‌بینی می‌کنند.  همچنین پیش‌بینی می‌شود که در صورت تثبیت نرخ ارز می‌توان انتظار داشت بازار مسکن برای مدت دو سال در آرامش بماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =