وضعیت شهرستان نیشابور در خراسان رضوی نارنجی شد

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس داده‌های نرم افزار ماسک، وضعیت شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی به علت افزایش تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و فوت‌شدگان ناشی از کرونا از رنگ زرد به نارنجی تغییر یافت.

دکتر مهدی قلیان اول روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، ۱۵ شهرستان وضعیت زرد، ۱۷ شهرستان وضعیت آبی و یک شهرستان وضعیت نارنجی دارد.
وی ادامه داد: با ادامه روند افزایشی مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی احتمال نارنجی شدن وضعیت برخی دیگر از شهرستانهای این استان نیز وجود دارد. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش ۶۰ درصدی شمار بستری‌شدگان روزانه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی خبر داد و گفت: در حال حاضر شمار بیماران بستری شده کرونایی در این استان به ۱۶۶ نفر در روز رسیده است.
وی با اشاره به روند افزایشی کل بستری‌شدگان ناشی از کرونا در خراسان رضوی افزود: تعداد کل بستری‌شدگان در مراکز درمانی استان نیز از ۴۸۰ نفر به بیش از ۶۰۰ نفر افزایش یافته است.
دکتر قلیان اول ادامه داد: مسافرتها، رفت و آمدها و دید و بازدیدها در روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا موثر بوده به طوریکه خطر افزایش تعداد بستری‌شدگان ناشی از کرونا با افزایش مراجعان سرپایی و افزایش نتایج مثبت آزمایش‌های پی. سی.آر در استان خراسان رضوی طی هفته‌های اخیر هشدار داده شده بود.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، تاکنون یک میلیون و ۸۸۵ هزار و ۵۶۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۲ هزار و ۶۶۵ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۶۱۷ هزار و  ۳۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =