افزایش تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری به ۶ دستگاه

تهران- ایرنا- تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در مناطق کم‌برخوردار و همزمان با رویدادهای غیرمنتظره همراه بچه‌های ایران بوده است از ۲ به ۶ دستگاه افزایش می‌یابد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از کانون، آیین رونمایی از چهار تماشاخانه سیار جدید کانون در حالی دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در شهرک قدس تهران برگزار می‌شود که تعداد این تماشاخانه‌ها به شش خودرو رسیده است.

تماشاخانه‌های سیار جدید کانون تنها یک صحنه برای اجرای تئاتر کودک و نوجوان نیست بلکه با استفاده از امکانات نوین صدا و تصویر و تلویزیون شهری، امکان نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان و... را نیز فراهم کرده است. بودجه این تماشاخانه‌ها از محل کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی تأمین شده است.

اولین تماشاخانه سیار کانون در سال ۱۳۹۷ هم‌زمان با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان و دومین آن نیز در سال ۱۳۹۸ در آستانه اربعین حسینی رونمایی شد.

پیش از این نخستین تریلی تئاتر سیار کانون از سال ۱۳۵۱ در روستاهای مختلف سراسر کشور خدمات‌رسانی فرهنگی داشت که همچنان به عنوان خودروی پشتیبان، کتاب‌خانه و حمل تجهیزات مورد نیاز، در کنار تماشاخانه‌های جدید فعالیت می‌کند.

کانون پرورش فکری امیدوار است سفر این تماشاخانه‌ها به شهرها و روستاهای ایران پس از دوران سخت شیوع بیماری کرونا آغاز شود و تماشاخانه‌های سیار کانون نویددهنده روزهای شاد و پر از سلامت و امید برای کودکان و نوجوانان ایرانی باشد.

 دو تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۳ تا ۷ فروردین ۱۴۰۰ با ویژه‌برنامه‌ «پیک امید در تهران ۱۴۰۰» میهمان کودکان و نوجوانان حاشیه شهر تهران بودند.

قدردانی از حضور «پیک امید» کانون در مناطق کم‌برخوردار تهران

دست‌اندرکاران ویژه‌برنامه «پیک امید در تهران ۱۴۰۰» به همراه دو تماشاخانه سیار کانون‌ روزهای ۳ تا ۷ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۰ نقطه کم‌برخوردار شهر تهران با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی به اجرای برنامه پرداختند.

شادپیمایی عروسک‌های بلند قامت، اجرای نمایش‌های «هفت‌خوان» و «پیرمرد و ترب»، اجرای برنامه‌های صحنه‌ای همچون قصه‌گویی، نقالی، مسابقه، پخش فیلم‌ها و انیمیشن‌های کانون و برگزاری کارگاه‌های فرهنگی هنری مانند اریگامی، نقاشی، سفال‌گری، نمایش خلاق و... از جمله برنامه‌هایی بود که کانون برای کودکان و نوجوانان آن مناطق اجرا کرد. این ویژه‌برنامه‌ها با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha