۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84280261
۰ نفر

برچسب‌ها

امنیت در سایه سروهای گمنام

کرمان - ایرنا - ایمنی جامعه در مقابل تهدیدها، ناامنی و شرارت، بویژه مخاطرات امنیتی، حاصل سختکوشی، ایثار و مجاهدت بخشی از نیروهای خدمتگذار است که بی ادعا و در گمنامی همچون سرو راست قامت ایستاده اند تا امنیت کشور را تضمین و حراست کنند.

به گزارش ایرنا، زندگی آرام، اشتغال و معیشت جامعه وابسته به مولفه های متعددی است که امنیت در راس آنها قرار دارد و به بیان بهتر جامعه بدون امنیت را بدون هرج و مرج و فروپاشی نمی توان تصور کرد.

نیروها و افرادی که امنیت سازان و حافظان امین جامعه لقب گرفتند، در سخت ترین و پیچیده ترین شرایط به کشف و خنثی سازی انواع و اقسام جرائم و تهدیدهای امنیتی مشغول هستند، هر چند که برخی ملاحظات موجب شده تا این فداکاری ها پوشیده بماند.

استان کرمان به دلیل پهناوری و پراکندگی جمعیتی و سکونت اقوام و مذاهب، فرصت ها و ظرفیت های مناسبی دارد، هر چند مشکلات و تهدیدها نیز که اغلب از خارج از استان و وارداتی هستند مردم این استان را تهدید می کند.

سفرهای متعدد حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات به استان کرمان، بویژه مناطق حساس امنیتی در طول چند سال گذشته نشان از توجه ویژه وزارت اطلاعات به مقوله امنیت در این استان دارد.

سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کرمان با تیزبینی و هوشیاری، اشراف کاملی بر اوضاع امنیتی دارند و طی سالهای گذشته با اقتدار با تهدیدهایی نظیر باندهای قاچاق مواد مخدر و سلاح، اشرار و ضدانقلاب و مخلان نظم جامعه مقابله کرده اند و نگذاشتند بدخواهان به نظام و آرامش جامعه ضربه وارد کنند.

مجاهدت های هوشمندانه سربازان امام زمان(عج) در تامین امنیت ستودنی است

استاندار کرمان در پیامی به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) تاکید کرد: مجاهدت مومنانه و هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت ستودنی است.

زینی وند در پیام خود تصریح کرد: میلاد منجی عالم بشریت امام زمان(ع) و هفته سربازان گمنام، فرصت بسیار مناسبی است که مجاهدت ها و اقدامات این نیروهای جان برکف اما گمنام را ارج نهاده و تجلیل شود.

وی ادامه داد: دفاع از حقوق مستضعفان و اجرای عدالت در اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جایگاه ویژه ای دارد.
سالروز میلاد مسعود و خجسته یگانه منجی عالم بشریت، حضرت ولی عصر(عج)، که ظهورش را به انتظار نشسته ایم تا زمین از رایحه محمدی او از صلح و عدالت لبریز گردد به نام “سربازان گمنام امام زمان(عج) ” نام گذاری شده است.

استاندار کرمان افزود: عنوانی که به حق شایسته این دلاوران و ارکان مستحکم و شکست ناپذیر نظام در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی در این پیام اظهار داشت: وزارت اطلاعات، جایگاه کلیدی، راهبردی و حیاتی در حفاظت و صیانت از ارزش های اسلامی و منافع ملی دارد و زنده نگه داشتن مجاهدت های خالصانه نیروهای آگاه، هوشیار و سلحشور آن که بی نام و نشان و گمنام در سنگر تامین امنیت و آرامش جامعه فعالیت می کنند وظیفه همگانی و قدرشناسی از نقش سترگ آنها است.

این پیام می افزاید: دلاورانی که مسلما امنیت و آرامش کشور مدیون تلاش های مدبرانه و به خطر افتادن امنیت آنها بوده و لازمه تحقق شعار 'تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها' حضور هوشمندانه و مقتدرانه آنها در تامین امنیت در ابعاد مختلف است و مجاهدت مومنانه و هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان(عج) در تامین امنیت ستودنی است.

وی گفت: اینجانب فرخنده سالروز ولادت باسعادت امام عصر، مهدی موعود(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان را به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مردم شریف ایران اسلامی به خصوص مردم نجیب استان کرمان و جان برکفان و غیورمردان وزارت اطلاعات، به ویژه همکاران اداره کل اطلاعات در استان پهناور کرمان تبریک و تهنیت عرض می نمایم، یاد و خاطره شهدای امنیت را گرامی داشته و از درگاه پروردگار عدالت گستر، تعجیل در ظهور حضرت ولی عصر (عج) و سرفرازی همه مسلمین و مستضعفین جهان و عزت بیش از پیش ایران عزیز اسلامی را مسئلت دارم.

امنیت پایدار، ثمره مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است

 دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از فعالیت های وزارت اطلاعات به عنوان مجاهدت های خاموش یاد کرده اند، گفت: امنیت پایدار موجود در کشور رهاورد و ثمره مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

دادخدا سالاری ر گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: سال گذشته مواردی از ورود عناصر تکفیری از خارج  به داخل کشور و استان به قصد خرابکاری واقدام علیه امنیت موجود که  با اشراف اطلاعاتی و مجاهدانه سربازان گمنام امام زمان(عج) قبل از اجرای نقشه های شوم طراحی شده دشمنان کشور دستگیر شده ودر اختیار دستگاه عدلیه جهت اجرای قانون قرار گرفته اند و این مجاهدت های خاموش به شکلی انجام شده که برای مردم حس ناامنی ایجاد نگردد.

وی خاطرنشان کرد: اشراف اطلاعاتی در کنار اراده انقلابی و نگاه ژرف اندیش سربازان گمنام امام زمان (عج) موجب شده که با وجود ناامنی های بسیار در اطراف مرزهای کشور و کشورهای همسایه، این کشور در اوج امنیت و آرامش قرار گیرد و به یقین این امنیت پایدار با همراهی و همدلی مردم، تداوم و ارتقا خواهد یافت.

دادستان کرمان با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، اظهارداشت: نقش پیشگیرانه و هدایت کننده سربازان گمنام امام زمان (عج) موجب شده که استان کرمان با وجود شرایط خاص خود از جمله گستردگی، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر و همجواری با کویر از امنیت مطلوبی برخوردار باشد.

سالاری یادآور شد: در راستای مبارزه با مفاسد اداری در سطح استان کرمان چندین باند اختلاس واخذ رشوه در سال گذشته توسط اداره کل اطلاعات استان شناسایی و دستگیر و تحویل دستگاه قضایی استان شده اند.
وی با قدردانی از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه های مقابله با جرایم سازمان یافته در حوزه ملی و فراملی، مبارزه با مواد مخدر، کشف جرایم اقتصادی، توسعه همدلی و برادری در بین اقشار مختلف، عنوان کرد: : وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از دستگاه های مقتدر اطلاعاتی و امنیتی در جهان و منطقه محسوب می شود که با هوشیاری و آگاهی تمام اجازه نمی دهد تا دشمنان و بدخواهان در امنیت این کشور خدشه وارد کنند.
سالاری از نیروهای تلاشگر وزارت اطلاعات به عنوان مردمی ترین و مخلص ترین نیروهای انقلابی  یاد کرد و ادامه داد: وزارت اطلاعات در سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" وظیفه و رسالت مهمی در راستای مبارزه با جرایم اقتتصادی بر عهده دارد و قطعا در این مسیر ضمن تداوم برنامه های سال های گذشته، برنامه های متناسب را طراحی و اجرا خواهد کرد.

وزارت اطلاعات در خنثی سازی جرایم سازمان یافته موفق عمل کرده است

 رییس کل دادگستری استان کرمان مقابله و خنثی سازی جرایم سازمان یافته و اقدامات معاندینی که با برنامه ریزی و توطئه سعی دارند به مبانی امنیتی کشور در حوزه ملی و فراملی صدمه بزنند، از جمله توفیقات چشمگیر و ارزشمند سربازان گمنام امام زمان (عج) نام برد

 یدالله موحد با اشاره به نقش مهم و حساس وزارت اطلاعات در تامین امنیت کشور و استان، افزود: وزارت اطلاعات در حفاظت و صیانت از اموال عمومی و مقابله با مفاسد اقتصادی نیز نقش اثرگذار و مهمی را بر عهده دارد.

عضو شورای تامین استان کرمان تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای ضربه زدن به باندها و شبکه های منطقه ای و بین المللی قاچاق مواد مخدر به ویژه در استان کرمان دستاوردهای قابل توجه و تحسین برانگیزی داشته اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که وزارت اطلاعات ماموریت های ذاتی متفاوتی دارد که در ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب به وظایف و ماموریت های خود به خوبی عمل کرده است، ادامه داد: یکی دیگر از وظایف وزارت اطلاعات مقابله با جریانات تفرقه افکنانه بین مذاهب، اقوام و قبائل است زیرا یکی از اهداف دشمنان این است که با تفرقه افکنی بین فِرَق، ادیان، مذاهب و قومیت ها، نظم و امنیت عمومی کشور را به مخاطره بیاندازند که وزارت اطلاعات در این زمینه نیز مقابله جدی و اثرگذاری داشته است.

موحد افزود: به رغم تنوع مذهبی، قومی و قبیله ای در کشور، در پرتوی هوشیاری و اقدامات مناسب و به موقع نیروهای اطلاعاتی و امنیتی که اجازه نداده اند ترفندهای اختلاف برانگیز دشمنان موثر واقع گردد، زندگی اجتماعی ملت بزرگ ایران با آرامش و درستی و بر مبنای انسجام ملی استمرار دارد.

وی به نقش وزارت اطلاعات در حوزه مهم اتخاذ تصمیمات اثرگذار نیز اشاره و عنوان کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) با پشتوانه مردمی خود، اخبار و اطلاعات مهم را جمع آوری و تحلیل کرده و برای اتخاذ تصمیمات مهم ارائه می کنند که کمک شایان توجهی به مسئولان در اتخاذ تصمیمات حیاتی می کند واز این رو نقش وزارت اطلاعات در تصمیم گیری های امنیتی و  مدیریتی نقش بسیار حساسی  است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =