اجتناب از هرگونه دورهمی و تجمع در بوستان‌ها همزمان با روز طبیعت

تهران - ایرنا- سخنگوی ناجا گفت: شهروندان به دلیل روند صعودی ابتلا به بیماری کرونا از هرگونه تجمع و دورهمی در بوستان ها و فضای سبز در روز طبیعت اجتناب کنند.

به گز ارش روز چهارشنبه ایرنا  از پایگاه خبری پلیس سردار "مهدی حاجیان" اظهار داشت: همزمان با سیزدهم فروردین، روز "طبیعت" هرساله و بر اساس سنت نوروزی و دیرینه، شهروندان به فضای سبز می روند، این در حالی است که بایستی به دلیل روند صعودی ابتلا به این بیماری در تمامی شهرهای کشور، برابر تصمیم های اتخاذ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، شهروندان از هرگونه دورهمی و تجمع در بوستان ها و فضای سبز در روز طبیعت همچون سال گذشته اجتناب کنند.

وی ضمن قدردانی از همراهی و همدلی مردم در این مدت زمانی عنوان کرد: توصیه ما به تمامی شهروندان عزیز این است که برای ریشه کن شدن این ویروس منحوس و کاستن زحمات کادر درمانی تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند و همچنان ضمن پرهیز از حضور در اماکن شلوغ،  تمامی توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی ناجا با تاکید بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری در خصوص ویروس کرونا تصریح کرد: بر اساس مصوبات مدیریت هوشمند کرونایی، مردم بایستی از حضور در پارک ها و فضای سبز عمومی شهرها پرهیز کنند، از سویی نظارت و کنترل لازم توسط مراجع مربوطه در این خصوص نیز صورت خواهد پذیرفت.

سردار حاجیان با بیان اینکه کارکنان خدوم نیروی انتظامی از هرگونه خدمت رسانی به مردم دریغ نخواهند کرد، تاکید کرد: نیروی انتظامی نیز از تمام شهروندان خواست که خدمتگزاران خود را در اجرای مصوبات ملی مقابله با کرونا بیش از پیش همراهی کنند.
به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۸۸۵ هزار و ۵۶۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۶۶۵ نفر رسیده است.
تعداد شهرستان‌های قرمز کرونا به ۳۲ و نارنجی به ۸۵ افزایش یافت. ۲۷۲ شهرستان زرد و تنها ۵۹ شهرستان آبی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha