حق بیمه سه‌ ماهه اول اعضای صندوق هنر در قزوین پرداخت می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حق بیمه و سرانه درمان تمامی بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر در سه ماهه نخست سال جاری‌ تأمین و پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: سال گذشته نیز با موافقت دولت، پرداخت سه ماه حق بیمه سهم اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان قزوین توسط صندوق هنر انجام شده بود.

وی اظهار داشت: همچنین کمک معیشتی بلاعوض ایام کرونا در ۲ مرحله به میزان ۳۰ میلیارد ریال برای اصحاب فرهنگ و هنر عضو صندوق اعتباری هنر در استان قزوین پرداخت شد. 

اسماعیلی افزود: تامین حدود ۳۰ میلیارد ریال جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از طریق صندوق کارآفرینی امید از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای حمایت از هنرمندان بوده است.

این مسوول اضافه کرد: در مرحله اول تسهیلات کرونایی از طریق سامانه کارا، حدود ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان قزوین پرداخت شد و تدارک و ارائه بسته دوم حمایتی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه جهت حمایت از آسیب‌های ناشی از کرونا با رویکرد رونق تولید نیز نیمه دوم سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت که تا کنون حدود ۳۰ میلیارد ریال دیگر در این مرحله تسهیلات پرداخت شده است.

اسماعیلی با اشاره به پیگیری بیمه بیکاری ویژه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان، تاکید کرد: با پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد مقرر شد تا صندوق بیمه بیکاری، هنرمندان را نیز مشمول بیمه بیکاری کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: طرح هنرکارت که توسط صندوق اعتباری هنر صورت گرفت اقدامی ارزنده در جهت تکریم هنرمندان است و از این پس کلیه امور رفاهی و معیشتی و مالیِ هنرمندان از این طریق انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: هنرکارت، کارت هویتی اعضای صندوق اعتباری هنر محسوب می‌شود و از این پس خدمات صندوق در قالب این کارت که عضو شبکه بانکی کشور است به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران عضو ارائه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =