ورود به مناطق  حفاظت شده  اصفهان در روزهای ۱۲ و۱۳ فروردین ممنوع است

اصفهان- ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعلام شده ورود به مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین امسال ممنوع است .

مرتضی جمشیدیان روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور از ورود طبیعت‌گردان به مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان جلوگیری می‌شود و بازدیدها هم از این مناطق تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی اظهارداشت: این مناطق شامل پارک‌های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش، مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که سال‌های گذشته در ایام پایانی تعطیلات نوروزی؛ پذیرای شهروندان بود.

وی یادآور شد: چنانچه افرادی قصد ورود به این مناطق حفاظت شده را داشته باشند محیط ‌بانان به منظور حفظ سلامت عمومی و پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ از ورود آنان جلوگیری خواهندکرد  و این تصمیم بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ شد.

جمشیدیان تصریح کرد: بهار فصل زادآوری جانواران و طبیعت نیز هست و برخی افراد سودجو مشکلاتی را برای حیات وحش و برهم زدن آرامش حیوانات ایجاد می‌کنند که محیط بانان با متخلفان در این زمینه برخورد خواهند کرد.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی است.

مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان اصفهان با استناد تعاریف مندرج در متن قوانین مربوطه یک زیست بوم طبیعی فعال است که پشتوانه حفاظت از ذخایر طبیعی کشور محسوب می‌شود و هرگونه برداشت و شکار در آنها ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha