فرماندار: وضعیت نارنجی کرونا در دورود شکننده است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دورود گفت: وضعیت شیوع کرونا اکنون نارنجی است که باتوجه به افزایش بیماران کووید ۱۹ و تعداد بستری‌های بیمارستانی، احتمال تغییر وضعیت به قرمز بسیار زیاد است.

به گزارش ایرنا خدانظر دریکوند روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونای شهرستان اظهار کرد: در صورت تغییر وضعیت شیوع کرونا در دورود به رنگ قرمز مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری خواهیم شد که این امر به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان بستگی دارد.

وی بیان کرد: مجموعه مدیران شهرستان هرکدام شرح وظایف خود در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا را جدی بگیرند و به صوت مستمر  وظایف خود را انجام دهند.

دریکوند افزود: مقام معظم رهبری اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا را بر خود واجب می دانند که این مهم نشان دهنده اهمیت سلامت مردم است بنابراین همه مسئولان و مردم باید خود را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشت متعهد بدانند.

وی گفت: در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا فقر فرهنگی وجود دارد که در این راستا می بایست صاحبان قلم و اندیشه، رسانه ها، مداحان، ائمه جمعه و جماعات به کمک ستاد کرونا آمده و فرهنگ سازی کنند.

فرماندار دورود خاطرنشان کرد: روستای چغادون از توابع بخش مرکزی دورود با حدود ۱۰۰ مبتلای کرونایی می بایست هر چه سریعتر قرنطینه شود.

دریکوند با بیان اینکه شهرداری موظف به جمع آوری بنرها و آگهی های ترحیم سطح شهر است افزود: چاپخانه ها نیز مجاز به چاپ آگهی و بنرهای ترحیم نیستند در غیر این صورت با متخلفین به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =