۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 84280200
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز پزشکی هسته ای رفسنجان در حال احداث است

کرمان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: مرکز پزشکی هسته ای در رفسنجان با اعتبار پیش بینی شده ۱۲۰ میلیارد ریال در حال احداث است.

به گزارش ایرنا، علی مظفری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از سه طرح درمانی در دست اقدام در رفسنجان افزود: یکی از طرح های درمانی در دست احداث مرکز پزشکی هسته ای است که در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۱۲۰ میلیارد ریال در حال احداث است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز در بیمارستان مرادی احداث می شود؛ افزود: هزینه ساخت آن از طرف موقوفات هلال احمر رفسنجان تأمین می شود؛ در کنار این مرکز، بخش آنکولوژی نیز در زمینی به مساحت هزار و  ۴۰۰ متر مربع در حال احداث است که ظرف سه ماه آینده افتتاح خواهد شد.

مظفری بیان کرد: اگر بتوانیم مرکز رادیوتراپی را نیز در کنار مرکز پزشکی هسته ای و بخش آنکولوژی داشته باشیم یک مجموعه کامل برای درمان  اقشار آسیب پذیر و بیماران سرطانی خواهد بود و بیماران می توانند تقریباً همه خدمات اعم از تشخیص، درمان سرپایی و بستری شدن را در این مجموعه دریافت کنند و پروسه درمان کامل را در این مجموعه بگذرانند.

وی در بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) در حال احداث رفسنجان نیز گفت: زایشگاه نیک نفس و زایشگاه آزادی  رفسنجان قدمت زیادی دارند و تقریباً فرسوده شده اند لذا بیمارستان و زایشگاه ۱۱۰ تخت خوابی امام حسین (ع)  در دست احداث است که جایگزین این ۲ زایشگاه خواهد شد.

مظفری همچنین در بازدید از سومین طرح درمانی در حال احداث رفسنجان یعنی بیمارستان چشم پزشکی مرحوم شفعی پور در محوطه بیمارستان مرادی نیز گفت: این طرح  در ضلع غربی بیمارستان مرادی احداث خواهد شد که در حال حاضر گودبرداری آن انجام و نقشه های آن طراحی شده است.

وی افزود: بخش چشم پزشکی تخصصی که مطالعات انجام شده و در مساحت هشت هزار متر مربع ایجاد خواهد شد؛ که می تواند در جنوب شرق کشور و مردم منطقه خدمات شایسته ای ارائه دهد.

سه طرح درمانی مذکور با همکاری موقوفات هلال احمر در رفسنجان و طبق اهداف واقفان احداث خواهند شد.

رفسنجان با جمعیت ۳۲۰ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =