۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84280194
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

حداقل دستمزد و مالیات افراد ثروتمند در نیوزیلند افزایش یافت

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین گزارش داد که دولت نیوزیلند حداقل میزان دستمزد را در این کشور به ۲۰ دلار در ساعت افزایش داد، اما در مقابل نرخ مالیات برای پردرآمدترین افراد جامعه را به ۳۹ درصد رساند.

به گزارش ایرنا از این پایگاه خبری انگلیس، قرار است این قانون از فردا (پنجشنبه) به دنبال افزایش بسیار اندک نرخ بیکاری و ارایه مزایا به افراد بیمار در این کشور اعمال شود. دولت تخمین می‌زند این افزایش دستمزد حدود ۱۷۵ هزار و ۵۰۰ کارگر را در این کشور در بر بگیرد.

بر پایه این گزارش، افزایش مالیات نیز افرادی را در بر می‌گیرد که سالانه بیش از ۱۸۰هزار دلار درآمد دارند. این رقم حدود ۲ درصد از مردم را در نیوزلند به خود اختصاص می‌دهد.

تخمین زده شده است با اعمال قوانین جدید مالیاتی، در سال جاری میلادی حدود ۵۵۰ میلیون دلار درآمد اضافی نصیب دولت این کشور شود. داده‌های آماری نشان می‌دهد، تا سال ۲۰۱۹ نیوزیلند در میان ۵ کشور برتر جهان از لحاظ سطح درآمد قرار داشت.

تا همین سال، شماری از کارگران شاغل در فرودگاه ها و مشاغل مرزی که در خط مقدم دفاع در برابر بیماری مهلک کرونا به شمار می‌آیند، کمترین میزان دستمزد را دریافت می‌کردند.

در سال، ۲۰۲۰ اتحادیه‌های کارگری خواستار افزایش دستمزد افراد شاغل در خط مقدم مبارز با کرونا شدند و حقوق این افراد به ۲۲ دلار و ۱۰ سنت در هر ساعت افزایش یافت.

در این گزارش آمده است، دولت نیوزیلند با هدف قدردانی از تلاش های افراد شاغل در خط مقدم مبارزه با کرونا، این کمک مالی را برای آنها در نظر گرفته است.

بر پایه این گزارش، نیوزیلند در حال حاضر تلاش هایی را با هدف فقرزدایی در میان کودکان و کاهش بهای مسکن انجام می‌دهد.  

گزارش های خبری نشان می‌دهد بهای مسکن در نیوزلند بسیار بالاست. به عنوان مثال قیمت مسکن در ایالت اوکلند حدود ۱۱ برابر درآمد افراد متوسط در نیوزیلند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha