۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات روستایی در لرستان جذب شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات روستایی این استان در سال گذشته جذب شد تا از واحدهای کوچک روستایی برای توسعه اقتصادی حمایت شود.

به گزارش ایرنا اسد عبدالهی روز چهارشنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: صنایع و واحدهای اقتصادی لرستان به سه دسته تقسیم می‌شوند که برخی در زمان سیل، کرونا و تحریم خسارت دیدند، برخی دیگر ضرر نکردند و توسعه یافتند و بسیاری از صنایع و واحدها شرایط بینابین داشتند.

وی گفت: سال گذشته سال بسیار سختی برای واحدهای تولیدی بود اما اقدامات خوبی در لرستان رخ داد به نحوی که مینی پالایشگاه پلدختر توسط بخش خصوصی افتتاح شد و نیروگاه خرم آباد با چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره برداری رسید.

عبدالهی افزود: لرستان ظرفیت بالایی در بخش گیاهان دارویی دارد و همچنین آبیاری نوین در اراضی کشاورزی توسعه یافته و تنها پارسال در منطقه الشتر سه هزار هکتار آبیاری نوین صورت گرفت.

وی با بیان اینکه لرستان در بخش دامپروری توسعه یافته است ادامه داد: گاوداری ۲ هزار راسی خرم آباد افتتاح شد و فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی دلفان اواخر فروردین ماه جاری با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری می رسد.

عبدالهی اضافه کرد: ۶ کارخانه بزرگ داروسازی در لرستان وجود دارد و این استان یکی از قطب های خوب داروسازی کشور محسوب می شود.

وی اظهار کرد: کاتالیست پتروشیمی خرم آباد که خوراک پتروشیمی‌های کشور است، اکنون در حد تامین پتروشیمی خرم‌آباد می باشد و این واحد را از واردات بی نیاز کرده است اما باید حمایت شود  و گسترش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت: امیدواریم مشکلات عظیم خودرو، سیمان خرم آباد، فولاد ازنا و سامان کاشی بروجرد در۶ ماهه نخست امسال برطرف شود.

عبدالهی افزود: ۶۹ واحد تولیدی و صنعتی استان با ظرفیت ۵۰ درصد فعال و در تملک بانک هستند که تعدادی به مزایده گذاشته شده و خریداری ندارند اما بانک‌های دولتی و خصوصی در این راستا همکاری لازم را دارند و به تازگی هیچ واحدی توسط بانک‌ها تملک نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =