تمام بوستان‌های کرمانشاه در روز طبیعت تعطیل است

کرمانشاه- ایرنا- قائم مقام شهردار کرمانشاه گفت: تمام بوستان‌های کرمانشاه در روز طبیعت تعطیل است و از شهروندان درخواست داریم که به بوستان‌ها و مراکز تفریحی مراجعه نکنند.

"یحیی عیدی" روز پنجشنبه به ایرنا افزود: برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست، از شهروندان کرمانشاهی درخواست داریم که سبزه های نوروزی خود را به شهرداری تحویل دهند.

وی اظهار داشت: مناطق هشت گانه شهرداری کرمانشاه آماده دریافت سبزه های نوروزی از مردم هستند.

عیدی، اشاره ای نیز به روز طبعیت داشت و در این خصوص بیان کرد: به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و قطع زنجیره ابتلا، تمام بوستان های کرمانشاه در روزهای پنجشنبه و جمعه، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه مصادف با روز طبیعت تعطیل است.

رییس ستاد مبارزه با کرونا شهرداری کرمانشاه در پایان گفت: از شهروندان درخواست داریم که ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی، از هرگونه تجمع در بوستان‌ها و مکان های تفریحی خودداری کنند.

براساس اعلام ستاد کرونا استان کرمانشاه از مجموع ۱۴ شهرستان استان، یک شهرستان قرمز، پنج شهرستان نارنجی و هشت شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

شهر یک میلیون نفری کرمانشاه ۲۳۸ بوستان کوچک و بزرگ، محلی، و حومه شهری دارد و سرانه فضای سبز قابل استفاده مردم آن هشت متر و ۲۳ سانتی متر است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهر کرمانشاه با توجه شیوع کرونا هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =