۵۷۲ دستگاه خودرو متخلف در کرمانشاه اعمال قانون شد

کرمانشاه - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از اعمال قانون ۵۷۲ دستگاه خودرو متخلف در استان که به قانون منع ترددهای شبانه بی‌توجه بودند، خبر داد.

سرهنگ «فضل‌الله شیری» روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تردد از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در همه شهرها با هر نوع رنگ‌بندی ممنوع است.

وی ادامه داد: این تعداد خودرو از ۲۶ اسفند تا ۱۰ فروردین و پس از بی‌توجهی به پیامک های ارسالی و راهنمایی همکاران پلیس راهور مبلغ ۲ میلیون ریال جریمه شدند.

سرهنگ شیری تصریح کرد: همکاران ما در ۲۱ نقطه شهر کرمانشاه مستقر و ۹ دوربین ثابت نیز تردد خودروها را در ساعات ممنوعه زیر نظر دارد.

رییس پلیس راهور استان کرمانشاه همچنین به مهلت ۷۲ ساعته وسایل نقلیه غیربومی از شهر کرمانشاه با توجه به نارنجی شدن رنگ کرونایی آن اشاره کرد و گفت: خودروهای دارای پلاک کرمانشاه نیز حق ترک این شهر را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان های اسلام آبادغرب و گیلانغرب نیز دارای شرایط مشابهی برای تردد هستند و ورود پلاک های غیربومی و خروج پلاک های بومی برای آنها ممنوع است.

سرهنگ شیری در پایان میزان اعمال قانون ورود به شهرهای قرمز را یک میلیون و شهرهای نارنجی را ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

سه شهرستان دیگر استان کرمانشاه نارنجی شد

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت، شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، سنقر و کلیایی و کنگاور هم از نظر میزان شیوع ویروس کرونا نارنجی شد.

«مهدی محمدی» روز چهارشنبه به ایرنا افزود: براساس رنگ بندی جدید، شهرستان‌ها اسلام‌آباغرب قرمز و شهرستان‌ های گیلانغرب، کرمانشاه، سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی و کنگاور در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان های پاوه، هرسین و صحنه در وضعیت زرد و شهرستان‌های ثلاث باباجانی، دالاهو،  قصرشیرین، جوانرود و روانسر هم در وضعیت آبی قرار دارند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود پلاک های غیربومی و خروج پلاک های بومی از شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع است. در شهرهای گروه قرمز و نارنجی و زرد و آبی محدودیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ادامه دارد.

محدودیت‌های جدید کرونایی

ستاد کرونای استان کرمانشاه نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به وضعیت استان، تمام بوستان ها، مراکز تفریحی و تفرجگاه‌های استان در روز طبیعت یا سیزده بدر تعطیل است.

تعطیلی استخرها و باشگاه‌های ورزشی و بازارچه جوانرود تا روز شنبه ۱۴ فروردین از دیگر تصممیات ستاد کرونای استان کرمانشاه است.

براساس اعلام ستاد ملی کرونا، در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود. در وضعیت زرد یا خطر متوسط فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =