میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در الیگودرز به ۶۱ درصد رسید

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: میانگین نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در الیگودرز با ۱۰ هزار و ۷۵۳ واحد به ۶۱ درصد رسیده است و در صورت استقبال مردم آمادگی لازم برای بهسازی سایر واحدها وجود دارد.

به گزارش ایرنا مسعود رضایی روز چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت مسکن و طرح های هادی روستایی الیگودرز افزود: میانگین بازسازی و بهسازی خانه های روستایی در لرستان بیش از ۸۱ درصد است.

وی اظهار داشت: هفت طرح توسعه پایدار با عنوان منظومه روستایی در کشور اجرا شده است که طرح بخش ززوماهرو این شهرستان اولین طرح و نمونه در سطح کشور است که در قالب  آن ۵۰ درصد طرح های زیر بنایی و ۵۰ درصد طرح های محرک توسعه اجرا خواهد شد.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست توجه به روستاهای مناطق محروم را یکی از مهمترین راههای توسعه و پیشرفت عنوان و افزود: متوسط استفاده این شهرستان از طرح های مقاوم سازی مسکن روستایی نسبت به استان بسیار کمتر و نیازمند نگاه جدی مسئولان به این منطقه است.

وی گفت: نهادهای حمایتی در ۲ بخش محروم این شهرستان مشغول کمک به حل مشکلات مردم هستند و بنیاد مسکن نیز باید مشکلات سه بخش دیگر این شهرستان را با جدیت پیگیری کند.

ماشااله نعمتی فرماندار الیگودرز نیز گفت: تاکنون بیش از  سه هزار واحد این شهرستان از محل اعتبارات سیل ۹۸ بهسازی، تعمیر و یا بازسازی شده اند.

وی گفت: از مجموع ۲ هزار واحد مسکن محرومین استان ۳۴۰ واحد در شهرستان الیگودرز اجرا شده که شامل اعطای ۴۰ میلیون تسهیلات و ۲۵ میلیون وام بلاعوض بوده است.

در این نشست بر ضرروت پیگیری مشکلات روستاییان، اجرای طرح های هادی روستایی،مقاوم سازی واحد های مسکونی و تهیه طرح هادی روستای عسگران که به دلیل انتقال آب قمرود تخلیه شده بود تاکید و تصمیم گیری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =