۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۸
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 84280136
۰ نفر

برچسب‌ها

بوستان‌های جنگلی غرب مازندران روز طبیعت باز است

نوشهر - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه نوشهر گفت که بوستان های جنگلی این منطقه با نظارت فرمانداران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز طبیعت به روی مسافران و گردشگران باز است.

عبدالرضا سنگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که تصمیم باز بودن این اماکن بر روی گردشگران و شهروندان بومی روز گذشته طی نشستی که با حضور استاندار مازندران و فرمانداران اتخاذ و تاکید شد که عوامل اجرایی مانند بخشداران ، فرمانداران و نیز نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا در این اماکن نظارت کنند.

وی یکی از مصوبات نشست را بستن مسیرهای آفرود منتهی به عرصه های جنگلی برشمرد و گفت : به همین خاطر از روز گذشته با همکاری نیروهای مردمی و یگان حفاظت تمامی این مسیرها که مکان های حساسیت زا و پرتجمع طبیعت گردان و مسافران است ، مسدود شده است.

مدیرکل منابع طبیعی منطقه نوشهر افزود : برای روز طبیعت هم به حدود ۶۰۰ نیروی حفاظتی ماموریت داده شده که علاوه بر صیانت از بوستان ها و عرصه های طبیعی ، از خطر آتش سوزی بر اثر بی احتیاطی مسافران و طبیعت گردها جلوگیری کنند و بروشورهایی هم به منظور آگاهی مردم در رعایت نکات ایمنی و حفاظت از محیط زیست تهیه شده که توزیع می شود.

این مسئول به مسافران و گردشگران توصیه کرد: درصورت مشاهده هرگونه آثار آتش سوزی در عرصه های جنگلی مراتب را به شماره های  ۱۳۹ یا ۱۵۰۴ مربوط به امداد جنگل منابع طبییعی اطلاع دهند.

وی بر لزوم حفظ عرصه های جنگلی و مرتعی در روز طبیعت تاکید کرد و گفت : مسافران و گردشگران قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.           

بوستان های جنگلی غرب مازندران در روز طبیعت سال گذشته به خاطر اوج شیوع ویروس کرونا طبق مصوبه ستاد استانی مقابله به کرونا تعیل بود.

تا پیش از شیوع کرونا ، هر ساله از ۲۵ اسفند ماه تا پایان ایام نوروز دستکم یک میلیون مسافر و گردشگر از بوستان های جنگلی غرب مازندران دیدن می کردند.

۳۳ پارک و تفرجگاه جنگلی با چشم اندازهای منحصر بفرد در غرب مازندران وجود دارد.
نوشهر ، رویان ، کلاردشت ، چالوس ، عباس آباد ، تنکابن و رامسر جزو مناطق غرب مازندران به شمارمی آیند که از پارک ها و تفرجگاه های جنگلی زیبایی برخوردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha