ثبت‌نام مدارس استعداد درخشان چهارمحال و بختیای آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از نام‌نویسی آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعداد درخشان استان همزمان با سراسر کشور از روز چهارشنبه ۱۱ فروردین‌ماه خبر داد.

فاطمه رییسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه زمان ثبت‌نام تا ۲۵ فروردین ماه ادامه دارد، افزود:  داوطلبان ورودی به پایه هفتم و آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم استعدادهای درخشان می‌توانند با مراجعه به سامانه  azmoon.medu.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند.

وی گفت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش امسال هزینه ثبت‌نام که مبلغ ۳۰۰ هزار ریال است به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود و داوطلبان باید تمام مراحل ثبت‌نام تا مرحله دریافت کدرهگیری انجام دهند تا ثبت‌نام آنها قطعی شود.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون یکهزار و۳۶۸ دانش‌آموز در مدارس استعدادهای درخشان استان مشغول تحصیل هستند و دانش‌آموزان پایه نهم بدون آزمون در صورت احراز شرایط از جمله معدل بالا می‌توانند در مدارس استعداد درخشان مقطع متوسطه دوم ثبت‌نام کنند.

رییسی افزود: ثبت‌نام در دوره دوم متوسطه به صورت تکمیل ظرفیت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته در مدارس استعداد درخشان متوسطه دوم رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی فعال بود،گفت: امسال برای نخستین سال رشته ادبیات نیز در مدرسه دخترانه فرزانگان بروجن فعال شده است.

به گفته وی، در استان هشت مدرسه استعداد درخشان فعال است که از این تعداد ۲ مدرسه به صورت مجتمع مدارس متوسطه اول و دوم اداره می‌شود.

رییسی گفت: در پایه هفتم ۲۰۶ دانش‌آموز پذیرش جدید و در پایه دهم ۲۰ دانش‌آموز در رشته علوم انسانی، ۱۸ نفر در رشته تجربی و  ۴۲ نفر در رشته ریاضی فیزیک تکمیل ظرفیت خواهیم داشت.

وی افزود: در پایه دهم پس از قبولی در هر رشته امکان تغییر رشته وجود ندارد و هزینه ثبت‌نام در آزمون ۳۰ هزار تومان و پرداخت آن از طریق سامانه خواهد بود.

رییسی افزود: زمان برگزاری آزمون ۲۰ و ۲۱ خردادماه خواهد بود و دانش‌آموزان اتباع خارجی نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جدید ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =