۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84280130
۴ نفر

برچسب‌ها

۱۷۰ پرونده گران فروشی در دهگلان تشکیل شد

سنندج- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دهگلان گفت: سال گذشته در مجموع ۱۷۰ پرونده تخلف برای بازاریان این شهرستان تشکیل و متخلفان به دستگاه قضایی معرفی شدند.

فرهنگ اختری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۷۰ پرونده تخلف صنفی با ارزش ۲۸ میلیارد ریال سال گذشته در دهگلان تشکیل شده که بیشترین مورد مربوط به گران فروشی بوده است.

وی اضافه کرد: تیم‌های مشترک با حضور کارشناسان و بازرسان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، مرکز بهداشت و نیروی انتظامی به صورت روزانه بر عرضه کالاهای اساسی از جمله مرغ، تخم مرغ، روغن، شکر و برنج، آجیل و پوشاک نطارت دارند. 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دهگلان گفت: به سبب افزایش تقاضای بیش از نیاز مردم، شاهد برخی گرانی‌ها در بازار این شهرستان هستیم که بازرسان دستگاه‌های متولی با تشدید نظارت‌ها با متخلفان برخورد می‌کنند.

وی افزود: پرونده متخلفان توسط شعب اداره تعزیرات درحال رسیدگی بوده و برای بیشتر آنها رای صادر شده است.

اختری اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، مراتب را به شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت اداره تعزیرات حکومتی دهگلان یا سامانه ۱۳۵ اطلاع دهند تا تیم‌های نظارتی در کمترین زمان برای بررسی موضوع به محل اعزام شوند.

وی یادآور شد: همچنین طرح تشدید بازرسی از اصناف از اول فروردین  سال‌جاری آغاز شده و بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی این شهرستان با جدیت انجام می‌شود و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.
دهگلان با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =