۳۶۴ شکارچی غیر مجاز  سال گذشته در استان اصفهان دستگیر شدند
عکس تزئینی است

اصفهان-ایرنا- ۳۶۴ متخلف شکار و صید سال گذشته در زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت شده استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

 فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: از متخلفان یاد شده ۱۱۱ قبضه سلاح مجاز شامل ۷۴ قبضه ساچمه زنی ،۱۰ قبضه بادی، ۲۷ قبضه گلوله زنی و ۴۹ قبضه سلاح غیرمجازشامل ۳۷ قبضه ساچمه زنی، ۵ قبضه گلوله زنی، ۵ قبضه بادی و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

مرتضی جمشیدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این مدت همچنین به۹۶ مورد صید غیر مجاز آبزیان، ۱۲۲ مورد شکار غیرمجاز پستانداران و۴۰۴ مورد شکارغیرمجاز پرندگان رسیدگی و برخورد قانونی شد.

وی تعداد شروع به شکار متخلفان شکار و صید شناسایی شده  را  ۶۳ فقره عنوان کرد و افزود: در این مدت یکهزار و ۸۰۶ ادوات و وسایل شکار و صید و ۲ سلاح جنگی کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعداد تخلف شکار و صید را در یک سال گذشته ۱۹۹  مورد عنوان کرد و افزود: در این مدت ۱۲ مورد نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده وغیر زنده شامل یک دلیجه- چهار قطعه زرده پر، یک قطعه کبک، ۲ قطعه سهره جنگلی، سه قطعه سهره دمگاه سفید و یک راس کل وحشی رسیدگی شد.

استان اصفهان دارای یک اثر طبیعی ملی، سه پارک ملی، پنج پناهگاه حیات وحش، چهار منطقه حفاظت شده، ۱۱ منطقه شکار ممنوع و یک تالاب بین‌المللی است.

مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان اصفهان با استناد تعاریف مندرج در متن قوانین مربوطه یک زیست بوم طبیعی فعال است که پشتوانه حفاظت از ذخایر طبیعی کشور محسوب می‌شود و هرگونه برداشت و شکار در آنها ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =