مردم ۴۵ درصد روستاهای چاراویماق به اینترنت دسترسی دارند

مراغه- ایرنا- فرماندار شهرستان چاراویماق گفت: براساس بررسی های میدانی ۴۵ درصد از روستاهای این شهرستان از خدمات اینترنتی برخوردار هستند.

رسول یعقوبی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با تکمیل زیرساخت های ارتباطی از ۱۰ فروردین امسال عملیات تامین اینترنت در برخی از روستاهای شهرستان آغاز شده است و تا پایان سال ۱۴۰۰ ضریب پوشش اینترنت در روستاهای چاراویماق افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: عملیات تامین پوشش اینترنت روستایی بیش از ۱۶ روستا آغاز شده است و علاوه بر این روستاها، روستاهای اطراف هم از امکانات پوشش اینترنت بهره مند خواهند شد.

یعقوبی گفت: شرکت های خدمات ارتباطی از امروز به منظور تامین و ایجاد زیرساخت های اینترنت روستایی در شهرستان حضور یافته و جهت پوشش اینترنت روستاهای مسنلو، مولوی کورانلو، کهنه قشلاق، قویدلان، ارسکنای سفلی، اسلام آباد، گل ویران، خان خانم، قلی کندی ، مخدوم کندی، تکانلوی علیا، شهنواز وسطی، سخت دل، قرخ بلاغ، گلی و خرمدرق اقدام خواهند کرد.

شهرستان چاراویماق دارای ۲ بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب غربی، ورقه و قوری چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و ۲۴۸ آبادی است.
۵۲ روستا در بخش مرکزی و ۳۶ روستا در بخش شادیان این شهرستان فاقد دهیاری هستند.
این شهرستان با حدود ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =