۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84280075
۰ نفر

برچسب‌ها

خلخال در مسیر توسعه قرار گرفت

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: با اجرای طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش گردشگری مسیر توسعه در این شهرستان هموار شده و این منطقه با شتاب به سوی توسعه پیش می‌رود.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز چهارشنبه در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی خلخال افزود: با توجه به پیش‌بینی حضور انبوه گردشگران برای دیدن طرح های گردشگری در حال اجرا از جمله بزرگترین پل معلق جهان در منطقه ازناو انتظار از شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر برنامه‌ریزی برای پذیرش گردشگران و روان‌سازی ترافیک در مسیر عبور میهمانان این شهردر آینده است.

وی یکی از موفقیت‌های اخیر در خلخال را اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش گردشگری دانست که با بهره‌برداری از آنها در کنار ایجاد تحول در بحث رونق گردشگری منطقه زمینه اشتغال تعداد قابل‌توجهی از بیکاران فراهم خواهد شد.

فرماندار خلخال افزود: بخش گردشگری خلخال به خوبی راه افتاده و با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری مناطق نمونه گردشگری ازناو ،الماس و اندبیل از جمله پل معلق، مجموعه قصرهای چوبی ، هتل پنج ستاره ، هتل رغائب الماس ، طرح گردشگری ،تله‌سیژ و سایر امکانات رفاهی و تفریحی در منطقه گردشگری و تفرجگاه اندبیل بزودی شاهد تحول بزرگی در بخش صنعت گردشگری و افزایش قابل توجه جمعیت شناور این شهرستان خواهیم شد.

وی گفت: علاوه بر استقبال خوب سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش گردشگری ، افزایش ساخت و سازهای سال گذشته همراه با افزایش درآمد شهرداری حاصل از فروش پروانه ساخت حاکی از روند رو به رشد توسعه این شهر و افزایش جمعیت آن در آینده نزدیک است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سال بهره‌برداری از بیشتر طرح‌های گردشگری در دست ساخت خلخال است، اظهارکرد: با آماده شدن زیرساخت‌های لازم گردشگری در این منطقه همچون ساخت راه خلخال به ماسوله و خلخال به منجیل از سال آینده شاهد سرازیر شدن هزاران گردشگر به این شهرستان بوده و انتظار می‌رود بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی برای استفاده از امکانات گردشگری جدید وارد این منطقه شوند که قطعا این میزان در سال‌های آتی بمراتب بیشتر خواهد شد.

فرماندار خلخال گفت: با توجه به اینکه وضعیت فعلی خیابان‌ها و معابر خلخال متناسب با افزایش جمعیت شناور نبوده و در آینده جوابگوی ورود گردشگران به این شهر نخواهد بود، نگاه ویژه به تخصیص اعتبارت استانی شهرداری خلخال از الزامات شورای برنامه‌ریزی امسال این شهرستان است.

بابایی اظهارکرد: با افزایش اعتبارات استانی شهرداری خلخال در سال ۱۴۰۰ به اصلاح معابر ، تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه‌کاره از جمله پروژه احداث پل اللرباغی ، اصلاح سه مبادی ورودی شهر از سمت اردبیل ، گیوی و گیلان کمک خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =