بُرد سوریه سور ندارد؛ به رقبای قدرتمندتری نیاز داریم

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ایران پس از مدت‌ها بی خبری درآستانه دیدارهای سرنوشت‌ساز انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، روز گذشته(سه‌شنبه) در دیداری تدارکاتی تیم ملی سوریه را با نتیجه سه بر صفر شکست داد اما آیا بازی با سوریه برای آماده‌سازی ملی‌پوشان در این مقطع حساس کفایت می‌کند؟

به گزارش ایرنا، تیم ملی ایران در حالی سه شنبه با تیم ملی سوریه در ورزشگاه آزادی دیدار و این تیم را مغلوب کرد که در آینده‌ای نه چندان دور در چارچوب رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین بازی های بسیار حساس و سرنوشت سازی پیش روی دارد.

درحال حاضر تیم ملی ایران در جدول گروه C این رقابت‌ها قرار دارد و خطر حذف به طور جدی تیم ملی کشورمان را تهدید می‌کند.

هم اکنون با تیم ملی عراق صدرنشین این گروه ۵ و با بحرین تیم دوم گروه ۳ امتیاز فاصله داریم و این اختلاف امتیاز نگرانی کارشناسان و علاقه‌مندان به فوتبال را دوچندان کرده  است.

رقبای بعدی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی به ترتیب هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق هستند و چنانچه بخواهیم از این آزمون سخت و دشوار سربلند خارج شویم باید حداکثر امتیاز لازم را از دیدارهای بعدی کسب کنیم تا از راهیابی به جام جهانی باز نمانیم.

برهمین اساس و به منظور آماده سازی بیشتر، تیم ملی در دیدار تدارکاتی روز گذشته با تیم ملی سوریه روبه رو شد اما سوال اصلی این است آیا برگزاری این دیدار در شرایط فعلی می تواند به تیم ملی کمک کند یا خیر؟

شیوه بازی تیم ملی سوریه بیش از تاکتیک و تکنیک برقدرت بدنی بازیکنانش استوار است و آنان به انجام بازی‌های فیزیکی مشهور هستند که با توجه به رقبای ایران در دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی، این سبک بازی به تیم‌های هم گروه ایران شباهت چندانی ندارد و معلوم نیست برچه اساس این دیدار در سبد گزینه‌های دیدارهای تدارکاتی تیم ملی کشورمان قرار گرفته است؟

باید بپذیریم با انجام دیدار روز گذشته نقاط ضعف و قوت تیم ملی به خوبی آشکار نشد؛ ما باید با تیم‌هایی بازی کنیم که بتوانند نقاط ضعف پنهانی ما را نمایان کنند تا با رفع این مشکلات در لحظات تاثیرگذار دیدارهای مقدماتی دچار خسران نشده و تاسف نخوریم.

از این رو بهتر است دیدار با تیم‌هایی که سبک و شیوه بازی آنها شباهت بیشتری با تیم های هم‌گروه ما دارد، در دستور کار قرار گیرد.

شاید مسوولان فعلی فدراسیون فوتبال مدعی شوند دیدار برابر سوریه در مدیریت قبلی برنامه ریزی شده و البته کاملا درست است اما مسوولان جدید فدراسیون فوتبال چه برنامه‌هایی برای برگزاری اردوها و دیدارهای تدارکاتی بعدی تیم ملی دارند؟ آیا باور دارند دیدارهایی که برنامه ریزی کردند و یا درحال تدارک برای برگزاری آن هستند به تیم ملی برای حضور مجدد در جام جهانی کمک می‌کند؟

آیا بازهم قرار است با تیم های دسته چندم قاره های آسیا و اروپا بازی کنیم؟ بدون شک بازی با تیم‌های تراز اول، اولویت مقامات فدراسیون است و امیدواریم آنان با تقویت دیپلماسی ورزشی ایران در آسیا و جهان شرایط را برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم های تراز اول جهان مهیا و موجبات صعود بدون اما و اگر ایران را به جام جهانی مهیا کنند.

همانطور که عنوان شد تا آغاز دوباره رقابت های مرحله انتخابی جام جهانی زمانی کوتاهی در اختیار داریم و این درحالی است که راه صعب و دشواری پیش رو تیم ملی است؛ ما با ۶ امتیاز در رده سوم جدول هستیم و اگر بخواهیم به سلامت از این مرحله عبور کنیم از چهار دیدار باقی مانده باید حداکثر امتیاز را کسب کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =