۸۲۹ نفر در ملایر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند

همدان- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر گفت: از زمان آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا از ۲۳ بهمن سال گذشته تاکنون، بر اساس اولویت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۸۲۹ نفر در این شهرستان واکسن «اسپوتنیک‌وی» را دریافت کرده‌اند.

«محسن ترکاشوند» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این تعداد تاکنون ۱۳۷ نفر از کادر درمانی بیمارستان امام حسین(ع)، ۱۱۹ نفر از کادر درمان بیمارستان دکتر غرضی، ۶۷ نفر از کادر درمانی بیمارستان مهر و ۳۳ نفر از کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته باغ گل واکسینه شدند.

وی با اشاره به ضرورت واکسینه کردن اقشار سالمند افزود: در این راستا از مجموع افراد دریافت کننده واکسن در این شهرستان، ۹۵ نفر از سالمندان مرکز امام علی(ع)، ۴۸ نفر از سالمندان مرکز مهر مادران سامن و ۱۶ نفر از کارمندان مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی سامن علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر ادامه داد: همچنین ۱۴ نفر از کادر درمانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، ۱۵ نفر از جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی، ۱۰۲ نفر از پاکبانان و ۳۰ نفر از کادر خدماتی آرامستان بهشت هاجر واکسن «اسپوتنیک‌وی» را دریافت کردند.

ترکاشوند با بیان اینکه واکسینه کردن گروه‌های حساس طبق اولویت وزارت بهداشت و درمان در این شهرستان همچنان ادامه دارد گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده تا ۶ ماه آینده با واکسینه کردن جمعیت بالایی از مردم، به شرایط امن و پایدار در مقابله با ویروس کرونا خواهیم رسید و نیازمند همراهی مردم در این مدت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در مدت پنج تا ۶ ماه آینده باید با همراهی مردم شرایط را به خوبی کنترل کنیم افزود: در شرایط کنونی که ملایر در وضعیت زرد کرونا قرار دارد، باید از ورود به شرایط نارنجی و بحرانی شدن اوضاع جلوگیری کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی، دید و بازدیدهای نوروزی و برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا را مهمترین عامل افزایش شیوع ویروس کرونا در ایام تعطیلات فروردین عنوان کرد و افزود: این روند افزایش بیشترین عامل نگرانی ما در ورود به پیک چهارم و تغییر رنگ وضعیت ملایر به نارنجی و قرمز است.

ترکاشوند با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته به شرایط ثبات و پایداری رسیده بودیم ادامه داد: روند ابتلای بیماران، میزان بستری‌ها و آمار مرگ و میر در ایام فروردین نسبت به اسفند گذشته بین ۲ تا سه برابر افزایش یافته و با توجه به اینکه آمار مرگ و میر ما به صفر رسیده بود، طی هفته جاری بین ۲ تا سه مورد فوتی کرونا داشتیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر با بیان اینکه آمار ابتلا به سرعت در حال افزایش است یادآور شد: میانگین سنی افرادی که تست آنها در این مدت مثبت شد، بیشتر قشر جوان و رده‌های سنی زیر ۵۰ سال است و بدون شک با گذشته ۲ هفته، گردش بیماری از قشر جوان به افراد بالای ۵۰ سال منتقل می‌شود و این روند موجب افزایش میزان بستری و مرگ و میر خواهد شد.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: شدیدترین پیک بیماری را در خرداد و مهر و آبان سال گذشته تجربه کردیم و در حال حاضر تنها راه مقابله با ویروس کرونا و قطع زنجیره این بیماری، رعایت الزامات و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و توجه به محدودیت‌های اعمال شده است تا بتوانیم به شرایط ثبات و واکسیناسیون همگانی برسیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =