یک مسوول نسبت به روند صعودی ابتلا به کرونا در گناباد هشدار داد

گناباد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد نسبت به روند صعودی ابتلا به کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی هشدار داد.

دکتر جواد باذلی روز پنجشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند ابتلا به کرونا در این منطقه که در انتهای سال گذشته نزولی بود از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون به دلیل افزایش رفت و آمدها، سفرها و دید و بازدیدهای نوروزی، صعودی شده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان علامه بهلول گنابادی طی یک هفته گذشته از پنج نفر به ۱۳ نفر افزایش یافته است، نسبت به افزایش بیشتر این بیماران طی چند روز آینده هشدار داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: طی یک روز گذشته سه نفر به مجموع بیماران کرونایی بستری شده در شهرستانهای گناباد و بجستان افزوده شده است.

وی افزود: در حالی که از ۲۸ اسفند ماه پارسال تا روز گذشته هیچ گونه فوت ناشی از کرونا در شهرستانهای گناباد و بجستان گزارش نشده بود، با یک مورد فوت در روز چهارشنبه مجموع این متوفیان در این منطقه به ۲۸۱ نفر رسید.

دکتر باذلی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی از سایر نقاط کشور به مناطق شهری و روستایی گناباد و بجستان ادامه داد: این سفرها موجب گردش بیشتر ویروس کرونا و شیوع احتمالی کرونای انگلیسی در نقاط مختلف می شود.

وی از مردم خواست ضمن پرهیز از دورهمی های خانوادگی در حد توان با برگزاری آنها در فضای باز، مانع شیوع ویروس کرونا شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: تنها عاملی که آحاد جامعه را از ابتلا به کرونا مصون می سازد، افزایش احساس مسوولیت نسبت به استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و رعایت پروتکلهای بهداشتی و مسائل پیشگیرانه است.

وی افزود: هم اکنون شهرستانهای گناباد و بجستان به ترتیب در وضعیت زرد و آبی از نظر شیوع کرونا قرار دارند. 

هم اکنون سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌ ویژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فعال است.

بیمارستان دوم تخصصی درمان بیماران کرونایی در گناباد نیز با ظرفیت ۶۰ تخت طی دهه فجر در شهر بیدخت این شهرستان به بهره برداری رسید و پذیرای بیماران مبتلا  به کرونا است.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =